Reklama

Wesołowski: Duże zmiany w życiu

Dziennikarz, który zdobył sławę jako aktor. Amator, który podbił serca Polek. Teraz je z zimną krwią złamie, bo w końcu zdecydował się ustatkować.

Debiut wciąż trwa

Reklama

- Aktorstwo to miała być chwila, fajna zabawa i tyle. A tu pracuję już od dziewięciu lat, od dziewięciu lat gram, kłamię, oszukuję - wyznał niedawno z rozbrajającą szczerością. Przez tych kilka lat Jakub Wesołowski zdążył już nieźle namieszać w polskich serialach!

Miał siedemnaście lat, kiedy trafił na plan "Na Wspólnej". To był przypadek, bo aktorstwo nigdy nie należało do jego marzeń. Jako dziecko chciał zostać pilotem myśliwca, ewentualnie ratować świat jako James Bond. Choć wydoroślał, skończył studia, zdobył wielką popularność, wciąż jest wierny swojej pierwszej roli.

- 'Wspólna' nadal jest miejscem, gdzie mogę się rozwijać. Poza tym chcę być wobec ekipy lojalny. Kiedyś to ja od nich dostałem szansę, gdy przyjęli mnie jako 17-latka, teraz spłacam to zaufanie. Ten serial daje mi poczucie pewnej stałości w życiu. Dzięki tej pracy nie wariuję - powiedział w jednym z wywiadów.

Na szczęście aktor nie podpisał z TVN umowy na wyłączność, dzięki temu jego kariera mogła swobodnie rozkwitać. Co ciekawe, Kuba większe wzięcie miał zawsze w serialach niż produkcjach kinowych.

Zagrał drugoplanowe role w "Twarzą w twarz" i "Klubie szalonych dziewic". A jako komisarz Bromski od dwóch sezonów zdobywa jeszcze większą sławę. Dlatego już coraz odważniej mówi o sobie "aktor", choć wcześniej tego unikał.

Umiłowanie przeszłości

Szczególne miejsce wśród jego ról zajmują ostatnio te historyczne. Kuba świetnie się w nich odnajduje. Nie bez powodu.

- W środku czuję się chłopakiem z przeszłości. Mam podobny kodeks moralny, co bohaterowie, których gram. Odwaga, męstwo, szacunek do kobiet, lojalność, bycie dobrym człowiekiem. To zasady i postawy, które nie wychodzą z mody - mówi.

Ma na koncie już dwie produkcje o takiej tematyce. Co prawda serial "1920. Wojna i miłość" już się zakończył, a piąta seria "Czasu honoru" ma być ostatnią, to Kuba nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

W przyszłym roku zagra jedną z głównych ról w filmie Jana Komasy o Powstaniu Warszawskim. To ma być hit!

Na ekranie gra zwykle takich mężczyzn, którzy podobają się kobietom. Prywatnie też cieszy się dużym powodzeniem. Jego związki m.in. z Weroniką Książkiewicz czy Edytą Herbuś były chętnie komentowane przez plot-karskie gazety. Aktor sam przyznał, że był kiedyś niezwykle kochliwy.

Teraz jednak pytania na tematy prywatne kwituje stwierdzeniem, że we wszystkim jest długodystansowcem. I wygląda na to, że jego związek z dziennikarką Agnieszką, choć burzliwy, zakończy się małżeństwem!

Para poznała się latem 2008 roku, potem na jakiś czas zerwali, ale od niedawna znów są nierozłączni i - podobno - zaręczeni. Tak dobrej passy w życiu zawodowym i prywatnym można Jakubowi tylko pozazdrościć.

Marta Drelich

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Teleświat

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: żyja | zycie | życia | wesołowski | zmiany w życiu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje