Reklama

Reklama

Weekend przed telewizorem

Weekendową ramówkę najpopularniejszych stacji telewizyjnych zdominowały w tym tygodniu programy rozrywkowe, ale na brak emocji nie powinni narzekać miłośnicy "męskiego kina". Aby zobaczyć swych ulubieńców, będą jednak musieli poczekać do późnych godzin wieczornych.

SOBOTA

Sobotni wieczór upłynie pod znakiem męskiego kina. TVP 1 kontynuując weekendowe prezentacje kolejnych filmów o przygodach agenta Jamesa Bonda tym razem pokaże pierwszy obraz serii z główną rolą Pierce'a Brosnana "GoldenEye". Irlandzki aktor uznawany jest do dzisiaj za jednego z najlepszych odtwórców roli 007, a w filmie Martina Campbella (nakręcił później "Casino Royale") partneruje mu "polska Szwedka", czyli Izabella Scorupco, którą wcześniej mogliśmy podziwiać na dużym ekranie jako Helenę Kurcewiczównę w ekranizacji "Ogniem i mieczem".

Reklama

Kolejną sobotnią propozycją TVP1 jest film sensacyjny "Belfer" z główną rolą Toma Berengera. Reżyser Robert Mandel powraca w tym obrazie do kontrowersyjnego tematu ze zrealizowanej czterdzieści lat wcześniej "Szkolnej dżungli" Richarda Brooksa, którą krytyka nazwała wówczas "dramatem z przesłaniem społecznym". Podobny wydźwięk ma "Belfer", odsłaniający szokującą prawdę o dramatycznej sytuacji w amerykańskich szkołach, gdzie szerzy się przemoc, kwitnie nielegalny handel narkotykami.

Publiczna "Dwójka" w sobotni wieczór stawia na programy rozrywkowe. Po autorskim programie Kabaretu Moralnego Niepokoju wyemitowany zostanie koncert "Sabat czarownic - Polowanie na czarownice", w ramach którego usłyszymy m.in. Dodę, Beatę Kozidrak, Natalię Kukulską, czy Halinę Mlynkovą.

Kinowe emocje zaczną się dopiero później, kiedy stacja pokaże thriller "Hannibal. Po drugiej stronie maski" . Film w reżyserii Petera Webbera ("Pachnidło") wyjaśnia zagadkę, która od dawna nurtuje wielbicieli "Milczenia owiec": skąd wziął się tak bezwzględny w swoim okrucieństwie kanibal, a jednocześnie błyskotliwy erudyta i miłośnik sztuki? W głównej roli młodego Hannibala Lectera wystąpił francuski aktor Gaspard Ulliel.

Grubo po północy kolejna kinowa propozycja dla prawdziwych mężczyzn, czyli czeski "western" "Zabić Sekala", w którym główne role grają: Bogusław Linda i Olaf Lubaszenko. Film Vladimira Michalka nazwany został przez amerykańską recenzentkę środkowoeuropejskim "W samo południe"; osią fabuły są tu bowiem swego rodzaju przygotowania do finałowego pojedynku na śmierć i życie dwu antagonistów - samotników, zamieszkujących odludną osadę.

Zobacz fragment filmu "Zabić Sekala":


Polsat stawia w sobotę na kino rozrywkowe. Tuż po godz. 20 stacja wyemituje obraz "Agenci bardzo specjalni" - zwariowaną komedię twórcy "Strasznego filmu", w której dwóch ciemnoskórych agentów przeistacza się w białe jak śnieg blondynki... Po nieudanej akcji przeciwko handlarzom narkotyków, dwaj ciemnoskórzy agenci FBI, Marcus i Kevin Copeland (bracia Shawn i Marlon Wayans), chcą zaimponować swojemu przełożonemu i zgłaszają się na ochotnika do ochrony sióstr Wilton, piekielnie bogatych spadkobierczyń hotelowego imperium.

Dla "nocnych marków" stacja przygotowała zaś "Nagą broń 33 i 1/3", kolejną część przygód niezapomnianego Franka Drebina, w którego wciela się Leslie Nielsen. Tym razem filmowego porucznika spotykamy na zasłużonej emeryturze. Policja dowiaduje się jednak, że jakiś szaleniec przygotowuje zamach w Los Angeles. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że terrorysta uderzy podczas uroczystości wręczania Oscarów...

Również TVN zaczyna sobotni wieczór filmowy od familijnej komedii "Poznaj moich rodziców" - sequelu "Poznaj mojego tatę". Tym razem Greg Focker (Ben Stiller), który zdobył już przychylność ojca swojej narzeczonej Pam Byrnes (Teri Polo), aby zaprowadzić ukochaną przed ołtarz, musi zdać pomyślnie jeszcze jeden egzamin. Rodzice Pam - eksagent CIA Jack (Robert De Niro) i jego zakochana w etykiecie żona Dina (Blythe Danner) - mają poznać państwa Fockerów i spędzić z nimi weekend.

Zobacz zwiastun filmu "Poznaj moich rodziców":


Kolejną sobotnią propozycją TVN-u jest film "Kolejne 48 godzin". Policjant Jack Cates (Nick Nolte) zostaje oskarżony o zabójstwo. Ma 48 godzin na znalezienie prawdziwego zabójcy i oczyszczenie się z zarzutów. Jack kolejny raz zwraca się o pomoc do Reggie'ego Hammonda (Eddie Murphy), recydywisty, który pomógł mu siedem lat temu i który właśnie opuszcza więzienie.

Na koniec filmowego dnia TVN proponuje "Listy z Iwo Jimy" Clinta Eastwooda. Scenariusz filmu został oparty na listach, jakie do najbliższych słał generał Tadamichi Kuribayashi (Ken Watanabe), dowodzący garstką japońskich żołnierzy w bitwie o Iwo Jima. Ukazują one wielką determinację, męstwo i dumę człowieka, który w honorowy sposób, do samego końca zdecydował się stać po stronie, którą uważał za jedyną właściwą. Nakręcony niemal w całości w języku japońskim obraz Eastwooda został uhonorowany Oscarem.

NIEDZIELA

W niedzielny wieczór TVP1 stawia na serial "Miłość nad rozlewiskiem". Dopiero po godz. 21 wyemitowany zostanie film "Miłosna obsesja" Johna Badhama. Uwagę biorącej prysznic młodej, ładnej kobiety przykuwa nagle natarczywy dzwonek do drzwi. Jest zaskoczona, nie spodziewa się gości. Jej zdumienie jest jeszcze większe, gdy na progu mieszkania widzi parę policjantów, którzy spokojnie oświadczają jej, że jest aresztowana - tak rozpoczyna się thriller, w którym zobaczymy: Jennę Elfman, Lisę Edelstein oraz Kate Burton.

Tuz przed północą stacja wyemituje jeszcze "Podstępnego Ripleya" - kontynuację losów Toma Ripleya, bohatera książek Patricii Highsmith oraz filmów "Utalentowany Pan Ripley" (1999) i "Gra Ripleya" (2002). W postać "przestępcy doskonałego" tym razem wciela się Barry Pepper, na ekranie towarzyszyć będą mu zaś: Ian Hart i Willem Dafoe.

"Dwójka" w niedzielę również przedkłada rozrywkę nad kino. Najpierw zaprezentuje "Kabaretowy Klub Dwójki", potem zaprosi widzów na dwuczęściowy koncert "Lato Zet i Dwójki". Miłośnicy dobrego filmu będą musieli czekać aż do północy, kiedy na antenie pojawi się thriller Jacka Skalskiego "Miasto prywatne", którego temat inspirowany był działalnością zorganizowanych grup przestępczych. Reżyser przedstawił swoistą "monografię" jednego z gangów, począwszy od podwórkowej paczki chuliganów do ukształtowanej na wzór mafijny grupy bandytów. W głównych rolach: Bogusław Linda i Maria Gładkowska.

Zobacz fragmenty filmu "Miasto prywatne":


O wiele bogatsza filmowo jest niedzielna propozycja Polsatu. Stacja tuż po godz. 20 wyemituje "Szalone wakacje na kółkach" - amerykańską komedię, w której laureat Oscara Robin Williams wciela się w rolę pełnego szalonych pomysłów taty, zabierającego swoją rodzinę na niezapomnianą wakacyjną wyprawę...

Kolejną niedzielną propozycją Polsatu jest "Beowulf - Droga do sprawiedliwości" - opowieść o wiernym rycerzu króla Duńczyków, Hrothgara (Stellan Skarsgard), który przygotowuje wyprawę przeciwko krwiożerczemu trollowi Grendelowi (Ingvar Eggert Sigursson). W tytułowej roli hollywoodzki gwiazdor Gerard Butler.

Zobacz zwiastun filmu "Beowulf - Droga do sprawiedliwości":


Tylko jeden film na niedzielny wieczór zaplanował TVN. "Komedia małżeńska" Romana Załuskiego to już klasyka polskiego kina popularnego. W opowieści o perypetiach małżeństwa z kilkunastoletnim stażem i trojgiem dzieci zobaczymy: Jana Englerta, Ewę Kasprzyk i Zdzisława Wardejna. Po zakończeniu emisji filmu TVN zaprasza na pasmo serialowe, w którym znajdzie się polska produkcja "Usta Usta" oraz amerykańskie hity: "Californication" i "Rodzina Soprano".

Nie przegap hitów filmowych pokazywanych w telewizji. Wszystko znajdziesz w naszym programie telewizyjnym!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL