Reklama

Uboższa jesień przed telewizorem

Dwie ogólnopolskie stacje telewizyjne - TVN oraz Polsat - ujawniły już swoje programowe plany na jesień. Przyznają, że panujący kryzys na rynku reklamy powoduje, że ramówki są nieco uboższe. Z nowymi pozycjami stacje czekają na lepsza wiosnę.

Stacje telewizyjne po słabszym okresie na rynku reklamowym ostrożnie podchodzą do jesiennego sezonu. W jesiennej ramówce TVN pojawi się kilka nowych seriali oraz sprawdzonych hitów. Zabraknie jednak tanecznego show "You Can Dance - Po prostu tańcz". Program zastąpi serial "Naznaczony".

Reklama

Dyrektor programowy TVN w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznaje, że sytuacja na reklamowym rynku wciąż jest mało przejrzysta. Zapewnia, że "You Can Dance" powróci wiosną. Jednak nadchodząca jesień w TVN i tak będzie bogata w telewizyjne show, bo na antenie pojawią się aż dwa: "Taniec z gwiazdami" oraz "Mam talent".

Przedstawiciele Polsatu twierdzą, że wyprodukowanie jednego odcinka serialu jest tańsze od produkcji kosztownego show. Dyrektor programowa w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznaje, że jesienna ramówka Polstu byłaby lepsza, gdyby nie panujące spowolnieni gospodarcze na rynku reklamy.

Oprócz nowych seriali widzowie Polsatu w tym sezonie mogą liczyć na pokaźną dawkę sportu. Stacja będzie pokazywała m.in. mecze Ligi Europejskiej oraz Ligi Mistrzów. W jesiennej ramówce pojawi się ostatnia edycja show "Jak oni śpiewają". Stacja zrezygnowała z teleturnieju "Moment prawdy". Nina Terentiew zapewnia, że Polsat przygotowuje nowe seriale, ale z myślą o wiosennej ramówce.

Także eksperci rynku telewizyjnego przyznają, ze jesienne ramówki Polsatu oraz TVN wprowadzane są bez wielkiego rozmachu, jak bywało to w poprzednich latach. Zaznaczają jednak, że i tak są dobre jak na obecnie panująca sytuację na rynku reklamowym. Z kolei nadawcy mają nadzieje, że wiosną sytuacja wróci do normy.

Media2.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: TVN SA | jesien | reklamy | Polsat | show | stacje | jesień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje