Reklama

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7": To najlepsza szkoła i przygoda życia

Jako dzieci robili mikrofony ze szczotki do włosów i przed lustrem wcielali się w idoli. Teraz Joanna Jabłczyńska, Jakub Świderski oraz Krzysztof Kwiatkowski spełniają swoje marzenia w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Jako dzieci robili mikrofony ze szczotki do włosów i przed lustrem wcielali się w idoli. Teraz Joanna Jabłczyńska, Jakub Świderski oraz Krzysztof Kwiatkowski spełniają swoje marzenia w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".
Joanna Jabłczyńska jako Michael Jackson w drugim odcinku "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7" /M. Zawada /AKPA

Joanna Jabłczyńska, Krzysztof Kwiatkowski i Jakub Świderski na co dzień są aktorami. Jednak ich drugą, wielką pasją jest śpiew, a występ w muzycznym show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" to spełnienie marzeń.

- Moja muzyczna fascynacja z dzieciństwa to Rod Stewart. Słuchałem go na okrągło! - mówi ze śmiechem Krzysztof Kwiatkowski, którego obecnie oglądamy w "M jak miłość" jako Jakuba Karskiego.

- A ja byłam ogromną fanką Spice Girls i z siostrą przebierałyśmy się na zmianę raz za jedną, raz za inną "spajsetkę" - wspomina Joanna Jabłczyńska, Marta z "Na Wspólnej".

Reklama

Jakub Świderski, którego oglądamy m.in. w "Przyjaciółkach", uwielbiał zaś muzykę klasyczną. - Moi sąsiedzi pewnie pamiętają, jak wcielałem się w Luciano Pavarottiego. Arie najlepiej wychodziły mi pod prysznicem! - zdradza ze śmiechem Jakub.

Czują się jak w raju

Aby brać udział w tym programie, trzeba być cierpliwym. Bo jak inaczej znieść charakteryzację, przez którą godzinami nie można mówić, jeść, nawet się uśmiechnąć?

- Nie mam problemu z tym, że występując, będę brzydka, gruba, łysa, z krzywym zgryzem czy wąsem. Każdy aktor, który uprawia ten zawód z pasją, czuje się tu jak w raju. Ale bywały trudne momenty, gdy wcielając się w Michaela Jacksona, musiałam dźwigać czterokilowe buty - mówi Joanna.

- Ja też uwielbiam wyzwania, ale tańczenie flamenco w butach na obcasach to niełatwa sprawa. A tak było, gdy śpiewałem "La Isla Bonita" Madonny - mówi nam Krzysztof.

- Nasi charakteryzatorzy są genialni - przyznaje Jakub. - Można na piętnaście minut zamknąć oczy i obudzić się zupełnie kimś innym. To daje niesamowity dreszczyk emocji!

Śpiewają, by pomagać

W tym programie uczestnicy współpracują z najlepszymi choreografami i trenerami wokalnymi. Ćwiczą całymi godzinami, by zaprezentować zaledwie 2,5-minutowy występ przed jury, w którym zasiada Paweł Królikowski, Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka oraz Bartek Kasprzykowski.

- To najlepsza szkoła i przygoda życia - mówi Jakub. - A dla mnie każdy odcinek jest lekcją, którą staram się odrobić jak najlepiej - dodaje Joanna.

Każdy z nich marzy o wygraniu tej edycji "Twojej Twarzy...", by móc przekazać nagrodę na wybrany cel charytatywny. Jakub chciałby wesprzeć organizację "Straż dla zwierząt", Krzysztof fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundację Artystów Weteranów Scen Polskich, która opiekuje się Domem Aktorów Weteranów w Skolimowie, a Joanna wesprzeć rehabilitację dwóch bliźniaczek.

Beata Banasiewicz

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy