TVP zdejmuje "Magazyn kryminalny 997". Fajbusiewicz komentuje

"Magazyn kryminalny 997" Michała Fajbusiewicza zniknął w październiku z anteny TVP2 zaledwie po emisji jednego odcinka. Okazuje się, że popularny program już do TVP nie wróci. "Będziemy się procesować" - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Fajbusiewicz.

Michał Fajbusiewicz realizował "Magazyn kryminalny 997" od 1986 roku

Michał Fajbusiewicz, który jest twórcą programu "Magazyn kryminalny 997", nakręcił wraz z ekipą siedem nowych odcinków (z jedenastu), które zamówiła TVP.

Reklama

Magazyn wrócił do TVP w nowej odsłonie 5 października. Program miał być emitowany w TVP2 w każdy czwartek o godz. 22.40, jednak już po emisji pierwszego odcinka został zdjęty z anteny.

Według nieoficjalnych informacji, powodem nagłego zdjęcia "997" z ramówki miały być nieprzychylne komentarze pod adresem produkcji Fajbusiewicza wygłaszane przez Witolda Gadowskiego, który zarzucał "Magazynowi kryminalnemu" PRL-owskie proweniencje.

Kilka dni temu Michał Fajbusiewicz dostał pismo od szefostwa TVP, w którym poinformowano go, że umowa zostaje rozwiązana, a program nie trafi już na antenę.

"Nie podano przy tym powodów podjęcia takiej decyzji" - stwierdził dziennikarz w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

"Jeśli teraz nie dogadamy się z telewizją w sprawie zwrotu choćby części kosztów za wyprodukowane już odcinki, będziemy się procesować" - dodał Fajbusiewicz.

Podobno dziennikarz ma już propozycje od dwóch komercyjnych telewizji na realizację magazynu kryminalnego w podobnej formule jak w TVP2. Czy z nich skorzysta, na razie nie wiadomo.

INTERIA.PL/Wirtualnemedia
Dowiedz się więcej na temat: Michał Fajbusiewicz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje