TVP dla mniejszości
Od stycznia do sierpnia w TVP wyemitowano blisko 100 godzin programów w językach narodowych mniejszości, w radiu - było ich ponad 670 godzin. Najwięcej programów adresowanych było do mniejszości ukraińskiej, niemieckiej i białoruskiej.
Takie dane Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedstawiono na posiedzeniu sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.
W części wspólnej programów regionalnych TVP emitowała Telenowyny, program trwający 24 minuty i kierowany do mniejszości ukraińskiej. Poruszano w nim m.in. sprawy imigrantów z Ukrainy, stosunków polsko-ukraińskich. W ubiegłym roku wyemitowano 14 audycji.
Oddział TVP w Białymstoku nadawał magazyn Tydzień Białoruski - program w języku białoruskim z napisami w języku polskim. Magazyn poświęcony był najważniejszym wydarzeniom kulturalnym i gospodarczym na Podlasiu, a także sytuacji społeczno-politycznej na Białorusi. W programie zamieszczono też relację z corocznego przeglądu piosenki białoruskiej Piosenka Białoruska'2010, w którym uczestniczyły białoruskie zespoły artystyczne. Od stycznia do sierpnia ukazały się 34 wydania magazynu, które były powtarzane.
Ten sam oddział przygotowywał adresowany do mniejszości ukraińskiej Przegląd Ukraiński w języku ukraińskim i z napisami w języku polskim. W tym czasie ukazało się 35 wydań tego programu.
Do mniejszości litewskiej adresowany był z kolei program Panorama Litewska, do rosyjskiej - Rosyjski Głos. Był też program dla mniejszości tatarskiej - Podlaski Orient, tworzony w języku polskim. Z kolei oddział terenowy w Gdańsku przygotowywał dwa programy w języku kaszubskim: Rodno zemia i Tede jo.
Oddział TVP w Katowicach emitował magazyn dla mniejszości niemieckiej Schlesien Journal - program w języku niemieckim z napisami w języku polskim. Magazyn o takim samym tytule ukazywał się na antenie oddziału TVP w Opolu.
Oddział TVP w Olsztynie przygotowuje magazyn "Ukraińskie Wieści", który ukazuje się na antenie od 2004 roku.
Audycji dla mniejszości narodowych nie tworzył oddział w Rzeszowie, transmitował jedynie orędzia bożonarodzeniowe i wielkanocne zwierzchników kościoła greckokatolickiego i prawosławnego.
Wśród rozgłośni radiowych najwięcej programów dla mniejszości nadawała rozgłośnia w Białymstoku; dla mniejszości białoruskiej emitowano koncert życzeń w języku białoruskim "Pażadalnaja pieśnia", a także program "Pad znakam Pahoni". Były także programy dla mniejszości litewskiej i ukraińskiej; transmitowano także nabożeństwa z okazji świąt.