Reklama

Reklama

TVP chce kupić Showmax?!

Zaledwie dwa dni po tym, jak ogłoszono, że Showmax z końcem stycznia 2019 roku wycofuje się z Polski, pojawiła się informacja, że TVP jest zainteresowana zakupem serwisu.

Zaledwie dwa dni po tym, jak ogłoszono, że Showmax z końcem stycznia 2019 roku wycofuje się z Polski, pojawiła się informacja, że TVP jest zainteresowana zakupem serwisu.
Członek zarządu TVP Maciej Stanecki oraz prezes TVP Jacek Kurski /AKPA

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska jest zainteresowana zakupem serwisu Showmax.

"Były już pierwsze kontakty w tej sprawie na poziomie zarządu" - potwierdził te doniesienia Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

W środę, 12 grudnia, Showmax w oficjalnym komunikacie poinformował, że po prawie dwóch latach obecności, z końcem stycznia 2019 roku zniknie z Polski.

Informację potwierdziła Magdalena Marzec, Communications Manager Showmax.

Rynek nie krył zdziwienia decyzją spółki, była także dużym zaskoczeniem dla partnerów biznesowych Showmaxa, czyli operatorów komórkowych. Serwis był dostępny dla użytkowników sieci Play (w ofercie abonamentowej Stan Nielimitowany w Play), bezpłatnie na okres 3-miesięcy, podobnie jak w T-Mobile.

Reklama

Wiceprezes TVP Maciej Stanecki stwierdził, że po wycofaniu się Showmaxa z naszego rynku powstanie "pewna wolna przestrzeń do zagospodarowania przez jego konkurentów w polskim segmencie VoD".

Stanecki dodał, że TVP jest zainteresowana kupnem Showmaxa. "Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax" - oświadczył.

"Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. (...) Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu" - dodał.

Maciej Sojka, szef Showmaxa w Polsce, nie komentuje sprawy. Prezes TVP Jacek Kurski również nie zabrał głosu w tej sprawie.

Platforma Showmax posiada w bibliotece filmy i seriale dystrybuowane na licencji, również własnej produkcji. W swoich zasobach posiada takie tytuły, jak "Ucho Prezesa", 5-odcinkowy serial kryminalny "Rojst" oraz wiele polskich filmów, takich jak "Ostatnia Rodzina", "Konwój", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Pitbull. Ostatni pies" czy serial "Kobiety mafii".

INTERIA.PL/Wirtualnemedia
Dowiedz się więcej na temat: showmax | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL