Reklama

Turski odchodzi z "Panoramy"!

Andrzej Turski nie będzie już prowadził "Panoramy" w telewizyjnej Dwójce. "Jestem już zmęczony" - mówi popularny dziennikarz.

Reklama

"Nie mogę ciągle tak zasuwać. Facet, który ma 70 lat, nie może robić 14 programów miesięcznie" - powiedział w rozmowie z Press.pl Andrzej Turski.

Z telewizji dziennikarz nie znika jednak całkowicie. Z telewidzami Andrzej Turski będzie teraz spotykał się raz w tygodniu w programie "7 dni świat", który emitowany jest w każdą niedzielę w TVP Info.

"To mój autorski program, który robię już prawie 20 lat. I bardzo go lubię" - wyjaśnia Turski.

Przypomnijmy, że Andrzej Turski był gospodarzem weekendowych wydań "Panoramy". W najbliższy weekend nie poprowadzi już programu.

"Żadnego pożegnania nie będzie. W niedzielę wpadnę tylko na zakończenie programu podziękować widzom" - mówi.

Na razie nie ujawniono, kto w weekendy zastąpi Andrzeja Turskiego w "Panoramie". Przypomnijmy, że w dni powszednie program prowadzą Hanna Lis i Joanna Racewicz.

W plebiscytach na najbardziej lubianego dziennikarza Andrzej Turski zazwyczaj pojawia się na jednym z pierwszych miejsc. Jego ciepły głos i życzliwy uśmiech od dawna zjednują mu rzesze wiernych widzów.

Zaczynał w 1968 roku od pracy w radiu, gdzie współtworzył popularny "Radiokurier". Po przejściu do TVP w 1987 roku był współpomysłodawcą "Teleexpressu". Od 2002 współprowadzi telewizyjną Panoramę. W 2004 roku z powodu choroby zniknął z anteny. Po roku pokonał chorobę nowotworową i w 2005 roku wrócił do telewizji.

Jest laureatem Super Wiktora i Wiktora w kategorii dziennikarz roku 2005. Prywatnie jest zapalonym wędkarzem.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/Press

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Panorama | Andrzej | Andrzej Turski | turski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje