Triathlon w wykonaniu gwiazd

Magdalena Boczarska, Paulina Sykut, Maciej Dowbor i Marcin Dorociński pokonali w sobotę, 7 lipca, Herbalife Triathlon Susz 2012.

W tegorocznym triathlonie wzięło udział ponad 500 osób. Na dystansie długim, zawodnicy musieli przepłynąć 1,9 km, następnie przejechać rowerem 90 km, a na końcu przebiec 21,1 km.

Ambasadorowie Herbalife Triathlon Susz 2012, czyli Magdalena Boczarska, Paulina Sykut, Marcin Dorociński i Maciej Dowbor ukończyli triathlon z powodzeniem. Maciej Dowbor zajął 113 miejsce. Płynął przez 30 min. i 2 s., jechał na rowerze przez 2h. 41 min. i 7 s., a biegł przez 2h. 8 min. i 50 s. Marcin Dorociński zajął 323 miejsce. Płynął przez 34 min. i 53 s., jechał rowerem przez 3h. 2 min. i 4 s., biegł przez 2h.30 min. i 8 s. Magdalena Boczarska zajęła 378 miejsce. Płynęła przez 45 min. i 34 s., jechała rowerem przez 3h. 13 min. i 6 s., biegła przez 2h. 20 min. i 8 s. Paulina Sykut zajęła 406 miejsce. Płynęła przez 49 min. i 42 s., rowerem jechała przez 3h. 24 min. i 57 s., a biegła przez 2h. 15 min. i 31 s.

Najwyższe miejsce wśród znanych uczestników zajął zeszłoroczny ambasador Łukasz Grass, który uplasował się na 42 miejscu. Płynął przez 35 min. i 43 s., na rowerze jechał 2h. 33 min. i 19 s., a biegł przez 1h. 45 min. i 50 s.

Gwiazdy trenowały przez wiele miesięcy, aby wziąć udział w tych zawodach. "Chcemy pokazać, że każdy, kto nie jest sportowcem wyczynowym może zmierzyć się z morderczą dyscypliną, jaką jest triathlon" - mówił podczas przygotowań Maciej Dowbor.

Trenerem gwiazd oraz dyrektorem zawodów jest Piotr Netter. "Obecność w takiej imprezie wymaga przygotowania, więc owszem, każdy, kto się przygotował, może wziąć w niej udział. Zapraszając gwiazdy, które nigdy wcześniej nie miały z tym do czynienia, chcemy pokazać, że dozując odpowiednio wysiłek, każdy może ukończyć morderczy wyścig" - mówił Piotr Netter w rozmowie z PAP Life podczas przygotowań.

"Długi dystans wymaga poświęcenia czasu. Do sprintu naprawdę nie trzeba wielkiego wysiłku, systematyczny trening trzy razy w tygodniu po 30 minut jest dobrym wstępem do pokonania krótkiego dystansu - sprintu" - dodał Netter.