Reklama

"Top Chef": Profesjonalni kucharze powalczą "na noże"

Nie ma ramówki telewizyjnej bez programu kulinarnego. Do tej pory widzowie oglądali zmagania amatorów. Tym razem, w programie "Top Chef", walka "na noże" toczyć się będzie między zawodowymi kucharzami...

Od września na antenie Polsatu widzowie będą oglądali zmagania profesjonalnych kucharzy w programie "Top Chef". Kuchenną rywalizację rozstrzygać będzie jury w składzie Ewa Wachowicz, Maciej Nowak i Joseph Seeletso, którego przewodniczącym jest Wojciech Modest Amaro - zdobywca pierwszej w Polsce gwiazdki Michelin.

- Kuchnia to wielka potyczka, również na ego. Część uczestników ma gigantyczne ego i mniemanie o sobie. Ale do czasu, kiedy nie zobaczę tego na talerzu, będę tą nadmierną pewność siebie trochę temperował. Sądzę, że jestem poprawnym połączeniem złego i dobrego policjanta - przyznaje mistrz Modest Amaro.

Reklama

W programie "Top Chef" weźmie udział 14 zawodowych kucharzy wybranych w castingu. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł, która pozwoli mu sfinansować otwarcie własnej restauracji.

- Wygrana pieniężna będzie wisienką na torcie zwycięzcy programu. Natomiast każdy z nich zdobywa w tym programie ogromne doświadczenie. Po kilku odcinkach, które udało się nam nakręcić widzimy duże zmiany w uczestnikach. To gigantyczna lekcja dla nich. Naszym zadaniem jest nie tylko krytykować, ale mówić, dlaczego oceniamy ich pracę tak, a nie inaczej, będziemy podpowiadać pewne rozwiązania, zwracać uwagę na szczegóły pracy, o których wcześniej mogli nie pomyśleć - podkreśla Amaro.

Jak wskazuje Joseph Seeletso w kuchni liczą się nie tylko umiejętności kucharza, ale również jego charakter. Liczy się umiejętność przewidywania, planowania i głowa na karku. O jak zaznacza jeden z jurorów kuchnia to również biznes.

- Top Chef powinien być pracowity, rzetelny, powinien dbać o składniki, znać ich pochodzenie i potrafić się z nimi obchodzić. Musi dbać o zadowolenie klienta i musi pamiętać, że prowadzenie restauracji to nie tylko pasja, to również biznes - w kuchni nic nie może się marnować - przyznaje Seeletso.

Choć Ewa Wachowicz doskonale zna realia gotowania na wizji i bierze ten aspekt podczas oceny uczestników, nie daje im żadnej taryfy ulgowej. Jak zapewnia pilnie obserwuje poczynania kucharzy i nie daje im żadnej taryfy ulgowej. W końcu jak podkreśla ma do czynienia z profesjonalistami.

Zaś Maciej Nowak ma nadzieję, że ten program odczaruje stereotyp kucharza -garkotłuka. W końcu dziś szefowie kuchni to nie tylko rzemieślnicy, to również gwiazdy.

- Chciałbym dożyć takiego dnia, kiedy polscy rodzice będą namawiali swoje dzieci do tego, aby zostali kucharzami. Fakt, w wielkich miastach zawód kucharza nabiera prestiżu. Jednak wciąż panuje ogólne przekonanie i stereotyp, że skoro ktoś pracuje na kuchni to znaczy, że mu się nie udało. Tym czasem, dziś kucharze to gwiazdy - podkreśla Nowak.

Program "Top Chef" to polski odpowiednik amerykańskiego reality show, w którym szefowie kuchni rywalizują ze sobą w różnych zadaniach kulinarnych.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Wachowicz | noże | Maciej Nowak | Top Chef
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy