Reklama

Reklama

Tomasz Lis pożegnał się z widzami

Tomasz Lis pożegnał się w poniedziałek, 4 stycznia, z widzami swojego programu. Dziennikarz zaznaczył, że nie jest pewny, czy trzy zaplanowane jeszcze odcinki "Tomasz Lis na żywo" zostaną zrealizowane.

Tomasz Lis podsumował swój program w TVP

W poniedziałkowym wydaniu "Tomasz Lis na żywo" dyskutowano między innymi na temat uchwalonej w zeszłym tygodniu przez parlament nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Zgodnie z nią - informuje portal Wirtualnemedia.pl - obecne zarządy i rady nadzorcze mediów publicznych zaraz po jej wejściu w życie, co jest spodziewane w najbliższych dniach, zostaną zastąpione przez nowe, które wyznaczy minister skarbu państwa.

Jednym z gości programu był dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa, który nakazał grać w stacji co godzinę hymn Polski na przemian z hymnem Unii Europejskiej.

Reklama

Przypomnijmy, że 1 stycznia dyrektorzy TVP1 Piotr Radziszewski, TVP2 Jerzy Kapuściński, Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Tomasz Sygut oraz dyrektorka TVP Kultura Katarzyna Janowska złożyli dymisje, które zostały przyjęte przez prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego.

Prawdopodobnie nowym prezesem TVP zostanie Jarosław Kurski.

Na zakończenie swojego programu Tomasz Lis podziękował widzom i współpracownikom, pochwalił się też wynikami oglądalności programu z ostatnich miesięcy. "W ostatnich miesiącach ogląda ten program średnio 2,1 mln widzów, a w ostatnich tygodniach 2,3 mln. W tym paśmie antenowym od początku pokonujemy całą konkurencję" - powiedział Lis.

Dziennikarz wyznał, że nie jest pewny, czy wyemitowane jeszcze zostaną trzy zaplanowane odcinki jego programu. "Gdybyśmy się mieli już tu nie widzieć, choć może się zobaczmy za tydzień, tak czy owak - wszystkiego dobrego, kłaniam się" - stwierdził na koniec.

Tuż przed Nowym Rokiem dziennikarz zapowiedział, że wkrótce będzie można oglądać jego nowy program. "Mam bardzo konkretne plany" - zapowiedział dziennikarz. Nie ujawnił na razie, gdzie będzie emitowany.

Dotychczasowa umowa firmy Tomasza Lisa na realizację jego programu publicystycznego wygasa z końcem stycznia tego roku. Zakończenie współpracy z Tomaszem Lisem prezes TVP Janusz Daszczyński zasugerował już w grudniu.

"Tomasz Lis na żywo" to program publicystyczny emitowany w poniedziałkowe wieczory na antenie TVP2. Zaproszeni do studia goście dyskutują na bieżące tematy polityczne i społeczne. Pierwszy odcinek został wyemitowany 25 lutego 2008 roku.

INTERIA.PL/Wirtualnemedia
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje