Reklama

Tomasz Karolak w nowej roli

Popularny aktor Tomasz Karolak gra główną rolę w najnowszym serialu TVP2 "Baron24". Towarzyszą mu Iza Kuna i Iwona Bielska. Pierwszy odcinek - już 7 marca.

"Baron24" to sitcom, którego głównym bohaterem jest, grany przez Tomasza Karolaka, Mirosław Baron. Mężczyzna jest właścicielem niewielkiej stacji benzynowej niedaleko jednej z autostrad. Jego życie może się niebawem zmienić, bowiem od jakiegoś czasu zapowiadana jest budowa zjazdu z autostrady. Dzięki temu Baron, jego partnerka Sylwia (Iza Kuna) oraz córka (Weronika Humaj), mogliby żyć na dużo wyższym poziomie. Niestety budowa zjazdu się opóźnia, a stacja BarON24 ma coraz mniej klientów. Prowadzony przez Sylwię bar, także nie cieszy się popularnością. Baron wraz z najbliższymi próbuje radzić sobie z przeciwnościami losu. Jego droga do szczęścia jest kręta, ale pełna niespodzianek i zabawnych sytuacji.

Reklama

- To jest serial komediowy, który jest blisko życia każdego z nas. Bohaterowie dają się lubić. Wszystko tutaj faluje, jak w życiu. Chcieliśmy zrobić serial o codzienności Polaków - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Tomasz Karolak. Artysta wyraził także nadzieję, że serial spodoba się widzom.

- Często jesteśmy nieprzewidywalni, więc nie wiadomo, czy "Baron24" spodoba się widzom, którzy przecież sami wybierają, co chcą oglądać. Wierzę jednak w ich poczucie humoru. Polscy widzowie wychowali się przecież na klasyce komedii, czyli m.in. filmach Stanisława Barei - zaznaczył Karolak.

Aktor, który na co dzień jest także dyrektorem teatru, odniósł się również do zawodu swojego bohatera. - Prowadzenie stacji benzynowej, przy której nie ma zjazdu z autostrady, jest na pewno trudniejsze, niż prowadzenie teatru. Przez całą pierwszą serię tego zjazdu nie będzie, jednak nie opuści nas humor - powiedział gwiazdor.

Karolak zwrócił także uwagę na to, że "Baron24", to serial realizowany wyłącznie przez Polaków. - Nie jest to format ściągnięty z zagranicy, tylko serial napisany przez polskich scenarzystów.

Także Iza Kuna cieszy się z nowej propozycji i opowiada o relacji jej bohaterki z serialowym mężem, którego gra Karolak. - Jesteśmy udaną parą, bardzo się kochamy i wspieramy. Pasją Sylwii jest kuchnia i myślę, że będzie miała się, czym popisać - powiedziała Kuna.

W serialu grają Iwona Bielska, która wciela się w matkę Sylwii, Weronika Humaj, jako córka właścicieli, Michał Meyer w roli stażysty oraz Piotr Cyrwus, Wojciech Mecwaldowski, Cezary Kosiński i Rafał Rutkowski.

Reżyserem poszczególnych odcinków jest Adek Drabiński, a za scenariusz odpowiadają: Doman Nowakowski, Mikołaj Korzyński, Tomasz Perczyński i Michał Kalicki.

Sitcom liczyć będzie 26 odcinków. Każdy epizod to osobna historia. 25-minutowe odcinki będzie można oglądać od 7 marca w każdy piątkowy wieczór.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Zdecyduj kto dostanie Oscara!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Karolak | Baron24 | Iwona | role | Iza Kuna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama