Reklama

Tomasz Karolak: Udowodnić sobie, że jeszcze mogę

- Ja bardzo lubię grać przed kamerami, natomiast teatr jest o wiele trudniejszą sztuką - mówi Tomasz Karolak ("Testosteron", "Kac Wawa", "rodzinka.pl", "Prawo Agaty"). Aktor opowiada o nowym programie "Ekspedycja", w którym rozwiązuje z dziecięcą drużyną zagadki logiczne i nie tylko...

PAP Life: - Jak się panu podobała praca z dzieciakami na planie programu "Ekspedycja"?

Reklama

Tomasz Karolak: - Doświadczenie zdobyłem w serialu "rodzinka.pl" i doskonale wiem, jak się powinno obchodzić z dzieciakami na planie.

Jak?

- Nie rozpieszczać! (śmiech). A tak serio, to w programie doskonale daliśmy sobie radę. Moja drużyna składająca się z trzech dziewczyn była bardzo zgrana. Wszyscy byliśmy jak jedna wielka rodzina. Jestem pod wielkim wrażeniem ich wytrwałości do celu. Mają charakter.

Gdzie nagrywaliście "Ekspedycję"?

- Byliśmy w starych Alpach niemieckich, w Bawarii. Miejsce było malownicze. Cały program jest niesamowity. "Ekspedycja" realizowana przez Cartoon Network to super sprawa, takich programów nie ma w polskiej telewizji, a szkoda.

Jaki charakter miały zadania w programie?

- To było tak, że musieliśmy rozwiązać zagadkę logiczną, po czym zapinali mnie w uprząż i kazali wspinać się po ściance. Uczyliśmy się orientacji w terenie. Odnajdywaliśmy drogę z GPS. To nie była prosta sprawa. Do tego pogoda była fatalna, 2 stopnie i padał deszcz, ale to nie przeszkodziło w dobrej zabawie.

Nie myślał pan, żeby zaprosić dzieci do współpracy w swoim teatrze?

- W moim teatrze dzieciaki już grają, w bardzo trudnych i artystycznie wyrafinowanych przedstawieniach. Na przykład w "Cieniach" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Jest tam potężna scena z dziećmi, zresztą grającymi rewelacyjnie.

A coś specjalnie tylko dla dzieci?

- Jako zawodowy ojciec odczuwam już presję, że powinienem mieć dla dzieci jakąś propozycję. Nie głupią, nie durną. Chcę, żeby moje dzieci były ze mnie dumne. Będzie to bajka japońska. Dzieciaki uwielbiają poznawać inne kultury. Patrzę na swoją córkę i z niej to biorę. Jest moją inspiracją.

A co ciekawego jeszcze można zobaczyć w Teatrze Imka?

- Już na dniach, bo 29 października, hollywoodzki aktor wraz z grupą 6 studentów szkoły teatralnej stanie na deskach teatru. To będzie czytanie sceniczne sztuki o Janie Karskim. W rolę Jana wcieli się David Strathairn, laureat Złotego Globu za film "Good night and Good luck" George'a Clooneya, znany też z "Tożsamości Bourne'a" czy "Lincolna". Gwiazda światowego formatu. Spektakl jest przygotowany z okazji roku Jana Karskiego o którym mówi się w Polsce stanowczo za mało.

Ambitnie...

- Staram się. Po nowym roku zaczynamy z premierą "Hamleta" i próbami do "Władcy pierścieni" Tolkiena.

Spełnia się pan bardziej w teatrze niż w kinie i telewizji?

- Zdecydowanie tak. Ja bardzo lubię grać przed kamerami, natomiast teatr jest o wiele trudniejszą sztuką, gdzie trzeba się wykazać umiejętnościami, wyizolować, zapomnieć o świecie. Teatr jest moim dziełem życia. Dzieciaki na pierwszym miejscu, teatr na drugim.

Uprawia pan jakiś sport?

- Triathlon. Przygotowuję się obecnie do sezonu. To jest sport dla 40-latków. Pokonywanie samego siebie, udowodnienie sobie, że jeszcze mogę. A więc pływanie, bieganie i jazda na rowerze. Myślę, że wrócę też do boksu.

Kiedy pan znajduje na to wszystko czas?

- Tak sobie ustalam grafik, żeby ten czas znaleźć.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Tomasz Karolak (ur. 21 czerwca 1971 roku w Radomiu) - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Dyrektor artystyczny Teatru IMKA. Wokalista zespołu "Pączki w Tłuszczu".

"Ekspedycja" - program realizowany przez Cartoon Network. Pierwszy odcinek w piątek 17 października. W każdym odcinku drużyna dzieci, wspierana przez gwiazdę, rozwiązuje zagadki logiczne wykazując się również sprawnością i umiejętnościami technicznymi. Jako gwiazdy występują: Tomasz Karolak, Olga Frycz, Sonia Bohosiewicz, Maja Bohosiewicz, Dawid Ogrodnik, Marcin Mroziński, Kuba Jankowski.

Rozmawiała: Monika Małecka (PAP Life)

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Karolak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje