Reklama

Reklama

Tomasz Bednarek: "Klan", bociany i Elmo

Większość widzów kojarzy Tomasza Bednarka przede wszystkim z rolą Jacka Boreckiego w serialu "Klan". Tymczasem aktor podkłada głos w bardzo wielu produkcjach animowanych. A już w tym tygodniu zobaczymy nowy program z jego udziałem.

W stacji Fokus TV startuje magazyn turystyczny "1000 niezwykłych miejsc w Polsce" (sobota, godz. 14.20). Jego gospodarzem został Tomasz Bednarek. W premierowej odsłonie cyklu gwiazdor "Klanu" odwiedzi Żywkowo na Mazurach, gdzie jest więcej bocianów niż mieszkańców. Spotka się m.in. z mężczyzną, który od 40 lat naprawia gniazda i ratuje młode bociany.

Możemy być pewni, że aktor nie miałby problemu z naśladowaniem głosów tych ptaków. - W latach młodości udawałem dźwięki różnego rodzaju przedmiotów użytkowych. Byłem głośnym i rozgadanym dzieckiem, stąd pewnie ta łatwość - wspomina. - Ale tak naprawdę różne głosy i związane z nimi pokłady szaleństwa odkryłem w sobie podczas studiów. To świetny trening, bo wymaga dużej aktorskiej sprawności i wyobraźni - dodaje.

Reklama

Nie ukrywa też, że początkowo koledzy po fachu z nutką pogardy odnosili się do jego pasji. -Dopiero gdy dubbing zaczął robić furorę na świecie, a w produkcjach pojawiły się gwiazdy, spojrzeli na moją pracę przychylniej. Tak samo było w przypadku reklamy. Wielu aktorów, którzy niegdyś twierdzili, że nigdy nie wezmą w nich udziału, zmieniło zdanie - twierdzi.

Swojego głosu użyczył m.in. czerwonemu potworowi o imieniu Elmo z kultowej bajki dla dzieci. - Dostałem kiedyś e-mail od rodziców, którzy dziękowali mi za tę postać. Ich córeczka była chora i jadła tylko przy bajce "Świat Elmo" - opowiada. - Ta wiadomość rozłożyła mnie na łopatki. Okazało się, że moja praca, która bywa też pewnego rodzaju zabawą, dla niektórych oznacza coś bardzo ważnego - przyznaje.

Małgorzata Pokrycka

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Kurier TV
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Bednarek | Bednarek | „Klan”

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje