Reklama

Tomasz Barański: Nowy start

Miłośnicy "Tańca z Gwiazdami" pasjonują się nie tylko walką toczoną na parkiecie. Pilnie śledzą też życie prywatne uczestników. W polsatowskiej odsłonie tanecznego show szczególną uwagę zdobył Tomasz Barański.

Barański to niegdysiejszy partner taneczny i życiowy Edyty Herbuś. Para, choć rozstała się, zachowała przyjazne relacje. Tańczyli razem w spektaklu "Saligia".

Reklama

W pierwszej edycji nowowskrzeszonego show zatańczył w parze z Klaudią Halejcio - zajęli 4. miejsce. Ich nazwiska zaczęto również łączyć prywatnie. Co okazało się niedalekie od prawdy. Tancerz przeżywał wtedy trudne chwile...

Po 3 latach związku rozstał się z Pauliną Kubicką, którą poznał w szkole tańca Agustina Egurroli. Ale rozstanie to był dopiero początek złych wiadomości. Na jednym z treningów poczuł przeszywający ból. Nie pomogły żadne środki przeciwbólowe. Diagnoza lekarzy była druzgocąca. Nowotwór nerki. Konieczne było jej usunięcie. Na szczęście błyskawiczna operacja i rehabilitacja nie tylko uratowały mu życie, ale też umożliwiły powrót do tego, co kocha najbardziej - tańca.

Oczywiście nie pojawił się jesienią. Oficjalnie poinformowano, że odniósł kontuzję kręgosłupa. Prawdę szczerze wyznał niedawno, gdy partnerował Tatianie Okupnik. Wzajemnie byli sobą zachwyceni i bardzo sobie pomogli. Choć nie wygrali Kryształowej Kuli - zajęli 2. miejsce - czują się zwycięzcami życiowymi.

Tancerz nie tylko szczerze mówił o chorobie, również niełatwym dzieciństwie, skomplikowanej sytuacji domowej. Jest przekonany, że taniec już kilkanaście lat wcześniej uratował mu życie. Na pewno by się pogubił, gdyby nie trafił do szkoły tańca Małgorzaty Nity i Roberta Kupisza w Kielcach.

Dzięki niemu skończył studia. Tańczy, również na scenie Teatru Wielkiego - np. w operze "Traviata" czy "Latającym Holendrze". Jest choreografem. Współtwórcą spektaklu "Lady Fosse". Przygotował teledyski do utworów m.in. Stefano Terrazzino oraz zespołu De Mono.

Dziś, jako człowiek, który zyskał drugą szansę, nie zamierza zmarnować ani chwili.

ZM

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje