Reklama

To jego czas!

Ta wiosna należy do niego. Już prawie codziennie możemy oglądać Łukasza Nowickiego na ekranie telewizora. Zarówno w porannym magazynie "Pytanie na śniadanie", teleturnieju "Postaw na milion" i telenoweli "Barwy szczęścia".

Ale to jeszcze nie wszystko! Od niedzieli, 22 kwietnia, pojawi się też w obsadzie serialu "Prawo Agaty", gdzie zagra Maćka, szkolną miłość tytułowej bohaterki (Agnieszka Dygant). Jak widać, propozycji wciąż przybywa, a jego kariera wreszcie ruszyła pełną parą!

Bez wody sodowej

Reklama

Taki urodzaj zawodowych ofert to dla niego nowość. Nagły zwrot w karierze mógłby wywołać mocne uderzenie bąbelków do głowy. Ale nie u niego.

- Słodka w moim zawodzie jest świadomość, która przychodzi z wiekiem, że tak jest dzisiaj, a za trzy, cztery miesiące może być zupełnie inaczej - mówi z charakterystycznym dla siebie dystansem.

- Bo oglądalność programu spadnie, bo mój wątek niespecjalnie polubią widzowie... - dodaje z przekąsem.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że Łukasz Nowicki nie zniknie tak szybko z naszych ekranów. Jedno jest pewne: nie jest już tylko synem słynnego ojca, Jana Nowickiego, czy mężem równie znanej Haliny Mlynkovej.

Z ulgą może wreszcie powiedzieć, że wyszedł z ich cienia. A długo czekał na tę chwilę.

Zmiana miejsca

Nie było mu łatwo być synem mężczyzny, w którym kochało się większość Polek. - Dorastając, nie rozumiałem nic lub prawie nic - mówi.

Teraz jednak przyznaje: - To zaszczyt mieć takiego ojca. I szczęście. Choć na koniec dodaje: - I czasami gorycz. Jak to w życiu...

Także żona była przez lata bardziej rozpoznawalna niż on. - Zdarzały się nieprzyjemne sytuacje, kiedy traktowano mnie jak powietrze - przyznaje.

- Może jestem niszowym aktorem, ale jednak aktorem. Każdy artysta potrzebuje uwagi. Czasami było mi ciężko, czułem się głupio. Miałem z tym problem - zdradza.

W chwilach słabości zawsze mógł jednak liczyć na wsparcie Haliny. - Nauczyła mnie szanowania samego siebie, swoich umiejętności i talentu - wspomina.

To dzięki niej odnalazł się w roli tego "mniej znanego". Gdy w pełni zaakceptował ten fakt, wiatr zmienił kierunek i teraz to on jest na pierwszym planie.

Człowiek-orkiestra

- Robię tylko to, co sprawia mi przyjemność - deklaruje. Okazuje się, że tych rzeczy jest całkiem sporo. Jest przecież aktorem, lektorem, prezenterem, pisze teksty piosenek dla swojej żony. Do tego jest zapalonym podróżnikiem. I mimo zapełnionego grafiku nie rezygnuje z żadnej z tych pasji.

- Choć jest teraz trudniej, to da się wszystko zorganizować - przyznaje. Ale bywa, że trzeba wybierać. Czasami wspomina swój występ na planie pierwszego sezonu serialu "Magda M.". W drugim już nie zagrał, bo... wolał pojechać na wyprawę do Etiopii. Ale jednocześnie deklaruje, że aktorstwo to wciąż jego ukochany zawód.

- Gdybym miał do wyboru duży program i fajną rolę, to ani sekundy bym się nie zastanawiał - mówi. Bo za aktorstwo dałby się zabić!

- To jest moje serce, mój świat - twierdzi. Życzymy zatem, żeby wiosna przyniosła mu jakąś ciekawą propozycję filmową.

Marzena Juraczko

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

TV14

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Nowicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje