Reklama

Reklama

"The Office PL": Kiedy premiera polskiej wersji brytyjskiego sitcomu? [ZWIASTUN]

22 października w serwisie Canal+ online zadebiutuje polska wersja kultowego brytyjskiego sitcomu "The Office". Możemy już zobaczyć zwiastun nadchodzącej produkcji, w której wystąpią m.in. Piotr Polak, Adam Woronowicz i Vanessa Aleksander.

22 października w serwisie Canal+ online zadebiutuje polska wersja kultowego brytyjskiego sitcomu "The Office". Możemy już zobaczyć zwiastun nadchodzącej produkcji, w której wystąpią m.in. Piotr Polak, Adam Woronowicz i Vanessa Aleksander.
"The Office PL" zadebiutuje w serwisie Canal+ online już 22 października /Canal+

Wyraziści bohaterowie oraz potężny ładunek humoru wyprowadzającego ze strefy komfortu - tak w skrócie można opisać format "The Office". Za sprawą brytyjskiego oryginału, jak i genialnej amerykańskiej adaptacji, serial zdobył miliony fanów na całym świecie, łącząc w sobie cechy klasycznego sitcomu z estetyką paradokumentu i ucieleśniając tym samym gatunek mockumentary.

22 października fani tytułu będą mogli obejrzeć polską wersję serialu- "The Office PL" w której na pewno nie zabraknie kontrowersyjnego humoru i współczesnych, prawdziwie polskich kontekstów. 

Reklama

W oczekiwaniu na premierę, od 1 października, w każdy kolejny piątek, w Canal+ online pojawią się po dwa sezony amerykańskiej wersji kultowego hitu: 8 października (sezon 3 i 4), 15 października (sezon 5 i 6) oraz 22 października (sezon 7, 8 i 9). 

"The Office PL": Akcja serialu rozgrywa się w Siedlcach

W polskiej wersji "The Office" charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. Scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie testem na dystans Polaków do samych siebie.

Akcja "The Office PL" rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej "Kropliczanka". Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego, właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników "Kropliczanki".

"Pierwszą rzeczą, nad którą zaczęliśmy się zastanawiać, to jak zaadaptować serial, który ma już 20 lat. Dosyć szybko doszliśmy do wniosku, że musimy go zaktualizować, by odpowiedzieć na oczekiwania współczesnego widza. Napisaliśmy swoje własne scenariusze, inspirowane pierwowzorem. Mamy więc tych samych bohaterów, relacje między nimi, formę. Aczkolwiek uznaliśmy, że mamy na tyle dużo polskości dookoła, plus minęło dwadzieścia lat, że dodawanie "smaczków" do oryginalnych scenariuszy to nie będzie to. Dlatego napisaliśmy wszystko na nowo" - mówi o pracy nad serialem head writer, Łukasz Sychowicz.

"The Office PL": Czym różni się polska wersja od oryginału?

O wyjątkowości "The Office PL" świadczyć będzie również wprowadzenie do świata przedstawionego silnej kobiecej bohaterki. Świat się zmienił i kobiety znaczą dużo więcej w biznesie, niż to miało miejsce 20 lat temu. Patrycja - w tej roli Vanessa Aleksander - to przedstawicielka nowego pokolenia, dziecko polskich "rekinów biznesu", która wkraczając w progi biura "Kropliczanki", przełamuje stary ład.  

"Dzięki temu rozwiązaniu będzie bardziej iskrzyć w tej całej układance. Główny bohater dostanie równoprawną przeciwniczkę, przed którą nagle będzie się musiał wykazywać większą czujnością. Wszystkie jego szalone pomysły będą musiały podlegać rewizji, bo obok jest bohaterka, która ma równie absurdalne pomysły. Teraz rozegra się walka, kto zdominuje i zawładnie tą biedną ekipą" - opowiada o nowej postaci reżyser, Maciej Bochniak.

W obsadzie oprócz Piotra Polaka, Vanessy Aleksander, Adama Woronowicza znaleźli się: Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za polską wersję "The Office", tworzoną przy współpracy z BBC Studios, odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia Paweł Chorzępa.   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Office PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy