Reklama

Reklama

Takiego ślubu jeszcze nie było!

W piątek, 29 kwietnia, oczy całego świata zwrócone są na Wielką Brytanię. Książę William wziął ślub ze swoją narzeczoną, Kate Middleton. Obszerne relacje z tego wydarzenia pokazały także polskie stacje telewizyjne.

Ślub w telewizji

Już od godz. 10:00 w TVP1 można było oglądać przybycie do kaplicy gości weselnych oraz przejazd narzeczonych i pary królewskiej do katedry.

O godz. 12:00 stacja pokazała ceremonię zaślubin. Prezentowała także przejazd nowożeńców ulicami Londynu do Pałacu Buckingham, gdzie pozdrowili wszystkich z balkonu.

W relacji nie zabrakło zarejestrowanych wcześniej materiałów, ukazujących przygotowania do ślubu w Londynie. Gospodarzem specjalnego pasma w TVP1 jest Agata Konarska.

Informacyjny kanał TVN24 już od kilku dni emituje magazyn "Królewski ślub", poruszający tematy związane z ceremonią. Także w piątek od godzin porannych na antenie stacji nie zabrakło programu specjalnego z relacjami z Londynu oraz transmisją ślubu.

Reklama

Również kanał BBC Entertainment od rana pokazywał relacje na żywo, które były bezpośrednim przekazem z BBC ONE, sztandarowego kanału BBC w Wielkiej Brytanii.

Relacja z uroczystości ślubnych była centralnym punktem bloku programów poświęconych rodzinie królewskiej, które nadawane są w Polsce.

Z kolei rozrywkowa telewizja E! Entertainment od godziny 10:00 rozpoczęła specjalną pięciogodzinną relację, podczas której widzowie mają okazję śledzić przygotowania do ceremonii, ślub oraz wydarzenia po uroczystości.

Prowadzący stacji - Giuliana Rancic oraz Dermot O'Leary - twierdzili, że żaden aspekt królewskich zaślubin pomiędzy księciem Williamem oraz Kate Middleton nie zostanie pominięty.

Również telewizja "n" dała się porwać fali ślubnej atmosfery i specjalnie dla swoich abonentów będzie ją celebrować przez cały weekend. Burzliwe romanse, wielkie namiętności, niecodzienne śluby, zdrada i złamane serca, to motywy przewodnie propozycji filmowych przygotowanych przez stację na kanałach nFilm HD i MGM HD.

Transmisję ze ślubu będzie można również oglądać na żywo na stronie Styl.pl. Zapraszamy!

Jak Karol i Diana

Zaślubiny rodziców księcia Williama - Karola i Diany - 29 lipca 1981 roku oglądało przez telewizorami około miliarda osób na całym świecie. Ilu widzów obejrzy ceremonię zawarcia małżeństwa przez ich syna? Szacuje się, że dużo więcej.

Po raz pierwszy w historii rodziny królewskiej, nagranie ze ślubu wydane będzie na płytach CD, które chętni będą mogli kupić kilka dni po uroczystości.

Warto dodać, że także przemysł filmowy nie przegapił swojej szansy, związanej z "weselem stulecia" - powstała już produkcja o dziesięcioletnim romansie brytyjskiego następcy tronu. Główne role w "Williamie i Kate" zagrali Brytyjka Camilla Luddington i Amerykanin Nico Evers-Swindell. Obraz był już prezentowany przez telewizję TVN w poniedziałek, 26 kwietnia, ale będzie można go jeszcze zobaczyć w najbliższą niedzielę o 13:00.

Plan uroczystości ślubnych:

10:50 (godziny podane są w czasie polskim) - Do Opactwa przybywają premierzy i gubernatorzy generalni państw członkowskich Wspólnoty Narodów (Commonwealth of Nations), uznających monarchę brytyjskiego za głowę państwa, korpus dyplomatyczny i inni wysocy rangą goście.

11:10 - Książę William wraz z bratem, księciem Harrym, który jest jego drużbą, opuszczają swoją rezydencję Clarence House.

11.20 - Członkowie zagranicznych rodzin królewskich zaczynają przebywać do Opactwa.

11:20 - Matka Kate Middleton, Carole, oraz brat James opuszczają hotel Goring, w którym przyszła panna młoda spędzi noc przed ślubem.

11:25 - Niżsi rangą członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej opuszczają Pałac Buckingham.

11:35 - Wujowie Williama, książę Edward oraz książę Andrzej, a także ciotka Williama, księżniczka Anna opuszczają Pałac Buckingham z członkami swoich rodzin.

11:38 - Ojciec Williama, książę Karol i jego żona Camilla opuszczają Clarence House.

11:40 - Królowa Elżbieta II oraz jej mąż, książę Filip, jako ostatni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej opuszczają Pałac Buckingham.

11:48 - Druhny i paziowie opuszczają hotel Goring.

11:51 - Kate Middleton wraz z ojcem Michaelem opuszczają hotel Goring.

12:00 - W Opactwie Westminsterskim rozpoczyna się nabożeństwo ślubne.

13:15 - Pod eskortą kawalerii Opactwo opuszczają i udają się do Pałacu Buckingham w karocy najpierw William i Kate, a za nimi orszak Elżbiety II.

13:30 - Państwo młodzi przybywają do Pałacu Buckingham.

13:40 - Członkowie brytyjskiej oraz zagranicznych rodzin królewskich przybywają do Pałacu Buckingham.

14:25 - Królowa, państwo młodzi oraz ich rodziny pojawiają się na balkonie Pałacu Buckingham.

14:30 - Nad Pałacem Buckingham przelatują samoloty sił powietrznych RAF, m.in. z drugiej wojny światowej.

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy