Reklama

Reklama

Sylwester Wilk: Najpierw "Ninja Warrior Polska", potem "Taniec z Gwiazdami". Co teraz?

"Chciałbym spróbować aktorstwa. Jako charakterystyczna postać mógłbym zagrać rolę kryminalisty albo osoby niepełnosprawnej" - mówi Sylwester Wilk, sportowiec i uczestnik programów "Ninja Warrior Polska" i "Taniec z Gwiazdami".

"Chciałbym spróbować aktorstwa. Jako charakterystyczna postać mógłbym zagrać rolę kryminalisty albo osoby niepełnosprawnej" - mówi Sylwester Wilk, sportowiec i uczestnik programów "Ninja Warrior Polska" i "Taniec z Gwiazdami".
Sylwester Wilk ze swoją narzeczoną /materiały prasowe

Sportowiec podkreśla, że udział w programach "Ninja Warrior Polska" i "Taniec z Gwiazdami" był dla niego ciekawą przygodą, przyniósł nowe doświadczenia i nauczył go pokory. Dzięki występom medialnym zyskał też dużą popularność i został zauważony przez producentów filmowych. Nie wyklucza więc, że za jakiś czas będzie go można zobaczyć na szklanym ekranie, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów. Pewne jest też to, że ponownie zmierzy się z torem przeszkód w kolejnej edycji show "Ninja Warrior Polska".

Sylwester Wilk był jednym z najbardziej wyrazistych uczestników "Ninja Warrior Polska". Widzowie poznali go w pierwszych odcinkach show, gdzie znakomicie poradził sobie z torem przeszkód. Czekając na zdjęcia do finału, uległ jednak poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił nogę. Rok później wrócił do programu, a już teraz zapewnia, że widzowie ponownie będą mogli go oglądać w zmaganiach na torze.

Reklama

- Jeśli chodzi o program "Ninja Warrior", to trochę wspominam, a trochę planuję, bo to jeszcze nie jest temat zamknięty. Co prawda w trzeciej edycji mnie nie było, ale pomału przymierzam się do czwartej. Już za jakiś czas powinny ruszyć nagrania, więc dość ciężko trenuję, głównie właśnie pod kątem przeszkód, więc mam nadzieję, że będę pierwszą osobą na świecie bez nogi, która pokona tor "Ninja Warrior" - mówi agencji Newseria Lifestyle Sylwester Wilk.

Z kolei 11. edycja "Tańca z Gwiazdami", w której brał udział, obfitowała w zaskakujące zwroty akcji. Najpierw bowiem, po czwartym odcinku, sportowiec zrezygnował z rywalizacji na parkiecie ze względów zdrowotnych, a później powrócił do programu. W sieci pojawiło się wtedy sporo komentarzy fanów oburzonych taką decyzją producentów.

- Programy telewizyjne, w których brałem udział, to były bardzo fajne i ciekawe momenty w moim życiu, zwłaszcza "Taniec z Gwiazdami", który był mocno emocjonujący i tam dużo było emocji, dużo się działo. To była w ogóle najdziwniejsza edycja, jaka kiedykolwiek powstała - mówi Sylwester Wilk.

Sportowiec nie ukrywa, że dzięki tym programom zyskał sporą popularność. Na portalach społecznościowych przybyło mu wielu fanów. Pojawiły się także dodatkowe propozycje zawodowe.

- Trochę tej popularności rzeczywiście mi przybyło, aczkolwiek ja raczej staram się otaczać takimi ludźmi, którzy kojarzą mnie z tego, co robię, z tego, jakim jestem człowiekiem, tak jak wcześniej w świecie sportowym starałem się zaistnieć poprzez wyniki. No a teraz trochę szersze grono odbiorców mnie poznało, bo i widzowie "Tańca z Gwiazdami", i widzowie "Ninja Warrior". Czy planuję kolejne rzeczy? Na pewno chciałbym spróbować aktorstwa, to już mogę zdradzić, ponieważ interesuję się po prostu wchodzeniem w różne role, więc pomału się do tego przymierzam - mówi.

Sylwester Wilk podkreśla jednak, że nie lubi robić kilku rzeczy jednocześnie. Jeśli skupia się na jakimś projekcie, który jest dla niego ważny, to chce mu poświęcić maksimum uwagi, tak żeby efekty były zadowalające.

- Na ten moment ciężko jest pogodzić te wszystkie rzeczy, i otwieranie sklepu, i prowadzenie treningów, i nagrywanie filmu czy serialu. Ale wiem, że za jakiś czas będę chciał odłożyć niektóre rzeczy na bok właśnie po to, żeby móc zaangażować się w nowe projekty, bo ja lubię nowe rzeczy, lubię nowe wyzwania i myślę, że powinienem sobie poradzić. Nie chcę tutaj robić z siebie nie wiadomo jakiego aktora, ale chciałbym zobaczyć siebie i swoją rolę w telewizji w jakimś filmie - mówi.

Jak przyznaje, otrzymał już intrygującą propozycję z branży filmowej, na razie jednak nie ma jeszcze żadnych konkretów. Wszystko jest w fazie ustaleń.

- Na ten moment nie chcę i chyba nie mogę ujawniać wszelkich rzeczy, które gdzieś tam sobie pomału ustalamy. Na pewno nie ma żadnych konkretów, tak, żebym mógł powiedzieć: "Słuchajcie, za tydzień będę w telewizji i będzie można oglądać", więc jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać. Ale szczerze wierzę, że to wkrótce nadejdzie - mówi Sylwester Wilk.

Sportowiec ma pewne oczekiwania co do swojej roli, ale ufa też intuicji producentów i reżyserów. Zapewnia, że z powierzonego mu zadania będzie się starał wywiązać jak najlepiej.

- Jestem dość charakterystyczną postacią i tutaj do wyboru są role albo kryminalisty, albo gościa, który ma wytatuowaną szyję, lub właśnie osoby niepełnosprawnej. Ale chętnie też podjąłbym się np. roli osoby pełnosprawnej, bo przecież znamy takie przypadki, gdzie osoby po amputacjach grały pełnosprawnych, zwłaszcza z tą sprawnością, którą mam, nie byłby to duży problem. Nie zamykam się więc, nie ograniczam się do żadnych ról. Jak będzie trzeba zagrać biedaka albo żeglarza, to też zagram. Po prostu wystarczy trochę się zastanowić, wcielić w rolę i zrobić swoją pracę jak najlepiej - dodaje.

Newseria Lifestyle
Dowiedz się więcej na temat: Sylwester Wilk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL