Według danych, które podał prezes TVP Jacek Kurski, padł rekord, a TVP znacznie wyprzedziła Polsat i TVN.
"Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!" - napisał Kurski.
"Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln) #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!" - dodał we wpisie.
Niemal 67 tys. osób witało Nowy Rok na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie odbył się Sylwester Marzeń z TVP.
Zabawę w mieście pod Giewontem rozpoczął zespół Golec uOrkiestra & Gromee przebojem "Górą ty".
Na sylwestrowej estradzie w Zakopanem wystąpili między innymi: Natalia Oreiro, znana z serialu "Zbuntowany anioł", a także zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji Junior Viki Gabor, a także Roksana Węgiel oraz bracia Golec, Chris Norman, Zenon Martyniuk, Maryla Rodowicz, Weekend, Boys, Kombi, Stefano Terrazzino, Chico & The Gypsies, Modern Talking, Bayer Full, Smokie i inni.
Imprezę prowadzili: Marcelina Zawadzka, Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski i Aleksander Sikora oraz Norbi.










