Reklama

Surfowanie po kanałach

Brytyjczycy, mając nadmiar kanałów telewizji cyfrowej, aż tydzień w ciągu roku marnują na surfowanie po kanałach w poszukiwaniu czegoś, co ich zainteresuje - wynika z opublikowanych badań.

Odsetek brytyjskich gospodarstw domowych z telewizją cyfrową jest najwyższy na świecie. Co czwarte gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii całkowicie zrezygnowało już trzy lata temu z odbioru sygnału analogowego.

Reklama

Odbierający telewizję cyfrową w Zjednoczonym Królestwie spędzają przeciętnie dwie-trzy godziny dziennie na jej oglądaniu, ale zazwyczaj jedna czwarta tego czasu poświęcona jest na zmianę kanałów - mówi sondaż zamówiony przez dział telewizyjny

Microsoftu.

"Pomimo tego nakładu czasu trzy czwarte oglądających telewizję cyfrową (73 proc.) mówi, że programy, które chcieliby obejrzeć, wciąż im umykają, ponieważ albo trudno jest je znaleźć, albo pochłania to dużo czasu" - podał Microsoft.

Mimo że mogą wybierać z ponad 100 kanałów, 41 proc. trzyma się garstki kanałów, które już znają, a jedna trzecia ogląda tylko pięć głównych stacji naziemnych - podał Microsoft, który objął badaniem niemal 2 tys. odbiorców telewizji cyfrowej w Zjednoczonym Królestwie.

Sondaż zlecił Microsoft wraz z platformą Microsoft Mediaroom, która oferuje odbiorcy poszukiwanie za pomocą słów kluczowych.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telewizji | Microsoft | surfowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje