Reklama

Reklama

"Sukcesja" bez pandemi koronawirusa

W październiku tego roku na ekrany HBO powróci serial "Sukcesja". W trzecim sezonie tej produkcji jej bohaterowie nie będą zmagać się z problemami spowodowanymi COVID-19. Scenariusz nowego sezonu został napisany przed wybuchem pandemii, a jego autor, Jesse Armstrong, postanowił, że nie będzie go zmieniał, by uwzględnić ograniczenia związane z wpływem koronawirusa na świat.

Trzeci sezon "Sukcesji" zobaczymy w październiku 2021

Wybuch pandemii zaskoczył wszystkich. Produkcje telewizyjne i filmowe stanęły przed problemami, z jakimi nikt wcześniej się nie mierzył. Ich twórcy najpierw musieli wstrzymywać prace na planie, a potem, gdy już mogli znowu realizować zdjęcia, musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, jak potraktować koronawirusa w opowiadanych historiach. Uwzględnić go, czy może udawać, że wszystko pozostało tak jak dawniej.

W większości produkcji - m.in. w "Tacy jesteśmy" - zdecydowało się na zmiany i dopisanie w scenariuszach wątków związanych z pandemią. W innych, np. reboocie "Plotkary", umiejscowiono akcję w świecie po opanowaniu pandemii. Również twórcy "Sukcesji" postanowili nic nie zmieniać w założonym wcześniej planie.

Reklama

W "Sukcesji" nie będzie pandemii

Jak donosi portal "Vulture", Jesse Armstrong już na początku pracy nad trzecim sezonem zdecydował, że nie napisze scenariuszy na nowo, by uwzględnić w nich pandemię COVID-19. "To bardzo bogaci ludzie. I niestety, nie znam żadnego naprawdę bogatego człowieka na świecie, który ucierpiałby z powodu pandemii" - tłumaczy występująca w "Sukcesji" Sarah Snook.

"Sezon trzeci 'Sukcesji' nie zmierzy się z koronawirusem, ale koronawirus zmierzył się z serialem. W marcu 2020 roku występujący w roli Billa Lockharta Mark Blum zmarł z powodu powikłań związanych z COVID-19. Dwóch stałych członków obsady - Alan Ruck i Brian Cox - też zarazili się wirusem. Dużo kombinowano, by móc ruszyć z produkcją. Na Zoomie odbyło się czytanie scenariusza przez aktorów, jak również spotkania produkcyjne. Zdjęcia zaczęły się w listopadzie ubiegłego roku w Nowym Jorku, a pod koniec lata ekipa pojawiła się we Włoszech. Były też inne alternatywy, ale po tym, jak w Europie bez kłopotów zakończyły się zdjęcia do 'Domu Gucci', zdecydowano, że da się to tam zrobić" - czytamy w "Vulture".

"Sukcesja": O czym trzeci sezon?

Nieznane są szczegóły fabuły trzeciego sezonu "Sukcesji". Akcja serialu ma zostać wznowiona bezpośrednio po zakończeniu wydarzeń drugiego sezonu tego serialu, bez żadnego większego przeskoku czasowego. Krótki opis fabuły nowej odsłony sugeruje, że rodzinę Royów czeka prawdziwa wojna domowa. W nowym sezonie do serialu dołączyli Adrien Brody, Alexander Skarsgard, Sanaa Lathan, Linda Emond oraz koreańska gwiazda muzyki: Jihae.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: sukcesja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje