Reklama

Reklama

"Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny": Marek Włodarczyk jako naczelnik Kubis

Już w poniedziałek, 5 września, zobaczymy Marka Włodarczyka w nowej roli w najnowszym serialu z jego udziałem zatytułowanym „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, który emitowany będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 20 na antenie TV4.

Już w poniedziałek, 5 września, zobaczymy Marka Włodarczyka w nowej roli w najnowszym serialu z jego udziałem zatytułowanym „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, który emitowany będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 20 na antenie TV4.
Ekipa serialu "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" /Bogdan Bogielczyk /materiały prasowe

"Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" to nowy serial twórców "Policjantek i Policjantów". Obok Marka Włodarczyka i grona młodych zdolnych aktorów zobaczymy także Sebastiana Wątrobę (znanego z "W-11-Wydział Śledczy").
Gratką dla widzów będzie też z pewnością pojawienie się w serialu m.in. uwielbianego przez fanów "Policjantek..." Mikołaja Białacha (w tej roli cieszący się coraz większą popularnością Mariusz Węgłowski).

"Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" to pełna dynamicznej akcji opowieść o grupie policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego zajmujących się sprawami najcięższych przestępstw, jak zabójstwa, napady czy handel narkotykami.
Fabuła serialu koncentruje się na dwóch parach policjantów stanowiących dwa zespoły dochodzeniowe w składzie: komisarz Adam Stasiak (Dariusz Karpiński) i aspirant Maria Przybylska (Weronika Lewoń) oraz podkomisarz Paulina Wach (Kamila Ścibiorek) i aspirant Jakub Walczak (Michał Mrozek).

Reklama

Ich przełożonym jest cieszący się powszechnym szacunkiem naczelnik Edward Kubis (Włodarczyk) - znakomity i doświadczony fachowiec, a przy tym wspaniały szef, gotowy skoczyć w ogień za swoich ludzi, niezwykle oddany pracy, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiający rodzinę. Kubis troskliwie opiekuje się córką, na której życiu cieniem położyło się jakiś czas temu fatalne zdarzenie. Tymczasem za sprawą pewnego niejasnego dochodzenia sytuacja Kubisa nieoczekiwanie zaczyna się komplikować i pojawią się wątpliwości czy rzeczywiście jest człowiekiem bez skazy.

W roli jego dawnego przyjaciela i kolegi po fachu, obecnie funkcjonariusza Wydziału Spraw Otwartych i Niewyjaśnionych - Arkadiusza Zimnego, który nieoczekiwanie zwraca się do Kubisa po latach z dziwną sprawą, wystąpi Sebastian Wątroba
Podobnie jak Kubis, jego ludzie na co dzień skutecznie pomagają ofiarom przestępstw, ale muszą też radzić sobie z własnymi problemami i wyzwaniami.

Komisarz Stasiak to doświadczony policjant, ale prywatnie zmęczony życiem mężczyzna po przejściach. Po śmierci żony komisarz załamał się i popadł w problemy. Nawet teraz, choć minęło już ładnych kilka, nie może do końca się pozbierać i nie dostrzega nawet, że dwie kobiety z jego najbliższego otoczenia bardzo przejmują się jego stanem.

Partnerka Stasiaka na służbie, młoda ale bardzo zdolna aspirant Przybylska, do policji trafiła wbrew  swemu wykształceniu i nadziejom rodziców, który z troski o nią woleliby widzieć ją w mniej niebezpiecznej pracy, ale mimo wszystko starają się ją wspierać. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, ale bardzo angażuje się też w pracę i we wszystko co robi.

Podkomisarz Wach jest atrakcyjną kobietą, ale nosi się dość męsko, jak na prawdziwą twardzielkę przystało. Swoim bagażem doświadczeń, także tych najtrudniejszych, mogłaby zakasować niejednego mundurowego wygę. W pracy potrafi myśleć i działać nieszablonowo, w życiu realistką, nie wierzącą w romantyczną miłość i samotną matką, potrafiącą godzić doskonałą opiekę nad córką z wyczerpującą służbą w policji.

Jej partner, aspirant Walczak, wychował się na blokowisku, gdzie obracał się w różnym towarzystwie. Gdyby nie dobry charakter, mógł zostać przestępcą, ale został policjantem i nie minął się z powołaniem, bo z całą pewnością można o nim powiedzieć, że to glina z krwi i kości.  Kocha szybkie samochody, ale podobnie jak z miłością do kobiet, miewa z tego powodu problemy. Powiedzieć, że jest utracjuszem, prowadzącym hulaszczy tryb życia to może zbyt wiele, ale w jego osobistym życiu nie brakuje zamieszania, co czasem skutkuje pewną dawką komizmu...

Serial w reżyserii Jakuba Miszczaka realizowany jest we Wrocławiu, a jego producentem jest ATM Grupa S.A. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy