Reklama

Spokojnie, to tylko... Karolak-ekonomista

Od piątku, 10 stycznia, na antenie Jedynki pojawią się kolejne odcinki serialu "Spokojnie, to tylko ekonomia!", dzięki którym widzowie będą mogli poszerzyć i zgłębić wiedzę z zakresu ekonomii, z którą mają kontakt na co dzień. Serial został zrealizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W piątkowym odcinku Andrzej postanowi zadzwonić do Marka Belki z ważnym pytaniem natury ekonomicznej. Nie będzie mógł jednak znaleźć wizytówki profesora. W jednym z następnych odcinków Andrzej postanowi wcielić w życie opisaną przez Grubego (w tej roli pojawi się Adam Sikora znany z serialu "rodzinka.pl") metodę grosików.

Reklama

Przypomnijmy - w pierwszej serii, stojący na czele rodziny Andrzej (Tomasz Karolak), inżynier sanitarny i fan piłki nożnej, przeszedł na oczach widowni długą drogę - od patrzącego na ekonomię z odrazą lekkoducha, wyznawcy starej szkoły zdrowego rozsądku (czyli trzymania pieniędzy w bucie) do wybitnego fachowca - speca od kredytów, bankowości, emerytur czy zalet wejścia Polski do strefy Euro.

Za nagłą przemianą Andrzeja stał jego syn Krzyś (Kuba Jankiewicz), 10 - letni początkujący ekonomista - entuzjasta (zarazem obiecujący przedsiębiorca) i jego pomysł, by zgłosić ojca do Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej. Andrzej, początkowo niechętny, podjął wyzwanie. Częstym gościem serialu był dyrektor szkoły Krzysia (Rafał Rutkowski), zatroskany o moralność swoich wychowanków (przede wszystkim Krzysia i jego - nieobecnego na ekranie, ale tak naprawdę pociągającego za wszystkie sznurki - kolegi Grubego).

Przygotowaniom Andrzeja do testu przyglądali się, kibicowali, współuczestniczyli pozostali Sobczakowie - jego rozsądna i spokojna żona Krystyna (Jolanta Fraszyńska) oraz dziadek Bohdan (Wojciech Pokora), emerytowany nadleśniczy, człowiek bardzo starej daty, wrogi bankom, komputerom i instrumentom finansowym, który jednak, dzięki Andrzejowi i Krzysiowi, przekonał się do bankowości elektronicznej i innych dobrodziejstw nowoczesnej ekonomii.

Kolejne odcinki serialu "Spokojnie, to tylko ekonomia!" emitowane będą od poniedziałku do soboty po wieczornym wydaniu "Wiadomości".

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje