Reklama

Słynne dowcipy Strasburgera

Już ponad 16 lat jest gospodarzem "Familiady". - To duża satysfakcja, bo mamy szczególne czasy i ludziom wszystko szybko się nudzi. A my wciąż trwamy - mówi Karol Strasburger.

Zdolności aktorskie wykorzystuje Pan też w teleturnieju?

Reklama

- Wręcz przeciwnie. To największy grzech popełniany przez aktorów, którzy biorą się za prowadzenie tego typu programów. Niejeden już na tym poległ. W tej sytuacji liczy się przede wszystkim naturalny sposób bycia, spontaniczność, refleks, no i poczucie humoru. Nikt mi nie pisze scenariusza, sam odpowiadam za to, co mówię na planie i w tym sensie czuję się współautorem programu, a nie odtwórcą.

O dowcipach, którymi rozpoczyna Pan program, krążą dowcipy...

- Wiem, wiem. "Żenujący żart prowadzącego". Sam się z nich śmieję, choć z drugiej strony nie sądzę, żeby ci, którzy drwią sobie z moich anegdot, byli tak zabawni, jak im się zdaje. Zresztą wiadomo, że kontrowersje wokół programu sprzyjają tzw. oglądalności i w tym sensie żarty z moich żartów uważam za bardzo pożyteczne.

Oglądamy Pana również w serialu "Pierwsza miłość".

- Karol Weksler to typowy czarny charakter, czyli rodzaj kreacji, o jakiej kiedyś marzyłem grywając zazwyczaj amantów. Postać ta, zaplanowana początkowo jako epizodyczna, zadomowiła się w serialu na dobre, a ja wraz z nią. I dzięki temu mogę mówić o spełnieniu zawodowym na różnych płaszczyznach - w teleturnieju, w teatrze i w serialu.

Występuje Pan też w... teledysku zespołu Afromental.

- Bez obaw, nie śpiewam w nim (śmiech). Członkowie tego zespołu byli gośćmi "Familiady" i tak się polubiliśmy, że zaprosili mnie do zagrania w tym filmiku. Kolejne ciekawe doświadczenie.

A czas wolny od pracy poświęca Pan na sport.

- Bez przesady mogę powiedzieć, że sport jest treścią mojego życia. Pozwala mi zachować dobrą formę fizyczną i psychiczną. Dzięki niemu nie czuję, że czas mija. W tym roku rozpocząłem już sezon narciarski.

Rozmawiała Jolanta Majewska

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wkręt | program | Karol Strasburger | Familiada | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje