Reklama

Reklama

"Ślepnąc od świateł": Uroczysta premiera serialu HBO w Warszawie

W poniedziałek, 22 października, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się uroczysta premiera serialu HBO "Ślepnąc od świateł". W wydarzeniu udział wzięli artyści oraz twórcy serialu. Premiera w HBO i HBO GO zaplanowana jest na 27 października.

W poniedziałek, 22 października, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się uroczysta premiera serialu HBO "Ślepnąc od świateł". W wydarzeniu udział wzięli artyści oraz twórcy serialu. Premiera w HBO i HBO GO zaplanowana jest na 27 października.
Ekipa serialu HBO "Ślepnąc od świateł" na premierze w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, 22 października 2018 /AKPA

Serial HBO "Ślepnąc od świateł" wyreżyserował Krzysztof Skonieczny na podstawie bestsellerowej książki Jakuba Żulczyka. Premiera produkcji w HBO i HBO GO zaplanowana jest na najbliższą sobotę, 27 października. W HBO GO będzie można obejrzeć od razu wszystkie 8 odcinków.

Na uroczystość do Teatru Dramatycznego przybyli goście ze świata filmu. Na premierze pojawili się odtwórcy ról w serialu HBO, w tym: Robert Więckiewicz, Kamil Nożyński, Jan Frycz, Michał Czernecki, Janusz Chabior, Marta Malikowska, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos, Marzena Pokrzywińska, Jacek Beler, Krzysztof Zarzecki, Eliza Rycembel, Piotr Miazga, Marek Barbasiewicz, Krzysztof Plewako-Szczerbiński, Zbigniew Suszyński i Magdalena Celówna.

Reklama

Na pokaz przybyli również twórcy serialu: Izabela Łopuch - producentka HBO, Krzysztof Skonieczny - reżyser i współscenarzysta, Jakub Żulczyk - autor książki i współscenarzysta oraz Michał Englert - operator.

"Ślepnąc od świateł" to ośmioodcinkowa opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów.

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą - włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia - to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy.

Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który - tak jak i on - ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska). Kuba jest zmęczony swoim życiem - chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko - kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw.

W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ślepnąc od świateł

Reklama

Reklama

Reklama