Reklama

Siostry Bohosiewicz w nowym serialu

Telewizyjna Dwójka szykuje nowy serial. Właśnie zakończyły się zdjęcia do "Aidy", a tam w głównych rolach Sonia i Maja Bohosiewicz.

"Aida" to format hiszpański bijący w kraju Pablo Picasso rekordy popularności. Czy sprawdzi się także w Polsce?

Reklama

- Próbowaliśmy zrobić szlachetną komedię i przełożyć na język polski wszystkie konflikty i tematy tabu, które zapisane są w oryginalnym scenariuszu. Staraliśmy się znaleźć we wszystkim polskie odpowiedniki - powiedział Xawery Żuławski, reżyser serialu. - Na pewno ta historia to świat zamknięty. Nie mówimy, w jakim miejscu Polski dzieje się akcja - dodał.

Aida mieszka na obrzeżach wielkiego miasta w kamienicy, w której dorastała. Nie ma 30 lat i nie pracuje w agencji reklamowej...Jest za to matką dwójki niesfornych dzieci, wychowuje je sama, pracuje jako sprzątaczka i robi wszystko, aby utrzymać swoją rodzinę "na powierzchni". Nie ma łatwo, bo pociechy niezbyt jej w tym pomagają - zarówno syn Remik jak i córka Aneta, każdego dnia pakują się w nowe kłopoty. Całą trójkę poznajemy, gdy wprowadzają się do matki Aidy - Kaliny, która bynajmniej nie jest typem kochanej babuni...

- Pokazujemy tu w bardzo zabawny i inteligentny sposób, że historie się powtarzają i wszystkie błędy, które zarzucamy swojej matce, popełniamy w końcu i my. Oczywiście Aida stara się tego nie robić, ale i tak wpada w te kanały - powiedziała Sonia Bohosiewicz, serialowa Aida Misztal.

- Aida jest sympatyczną osobą, której życie tak się poukładało, że została z dwójką dzieci. Boryka się z problemami finansowymi, ma bezrobotnego brata, dorastające dzieci i gderającą matkę. Ale wszystko pokazujemy tu zabawnie i lekko - dodała Bohosiewicz.

Mimo że tytułową postacią jest Aida, tak naprawdę bohaterami serialu są wszyscy mieszkańcy kamienicy: Antek, Kalina, Aneta, Seba, Zibi, Paula oraz dzieci Remik i Krystian. Tworzą oni prawdziwą rodzinę, której członkowie grają sobie na nerwach, ale wiedzą, że w prawdziwych kłopotach mogą na siebie liczyć...

W głównych rolach zobaczymy: Sonię Bohosiewicz, jako Aidę, Iwonę Bielską, jako matkę Aidy oraz Jakuba Wróblewskiego i Maję Bohosiewicz, jako dzieci tytułowej bohaterki.

- Lubię pracować z Sonią. Przyjaźnimy się i nie miałyśmy problemu z tym, że znów zagram jej córkę i będziemy spotykać się nie tylko w domu, ale i na planie - powiedziała Maja Bohosiewicz - prywatnie siostra, a w serialu córka Soni Bohosiewicz.

W "Aidzie" zobaczymy także m.in.: Tomasza Sapryka, Katarzynę Kwiatkowską i Michała Zielińskiego.

Emisja 13 odcinków serialu "Aida" planowana jest na jesień 2011 roku w TVP2.

Nie przegap swoich ulubionych programów telewizyjnych - wszystko znajdziesz w naszym programie tv!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje