Reklama

Reklama

"Simpsonowie": Gdzie leży Springfield?

Matt Groening, twórca kultowej kreskówki "Simpsonowie", zdradził w końcu, jakie miejsce było inspiracją dla fikcyjnego miasteczka Springfield, w którym mieszka Homer Simpson wraz z rodziną. Pierwowzorem było Springfield w stanie Oregon.

Amerykański twórca filmów animowanych dodał, że Springfield jest tak popularną nazwą dla miejscowości w Stanach Zjednoczonych, że na pewno wiele osób oglądając kreskówkę sądziło, że chodzi o ich rodzime Springfield. Do tej pory lokalizacja "prawdziwego" Springfield była jednym z najpilniej strzeżonych sekretów w historii amerykańskiej telewizji.

Sama kreskówka "The Simpsons" jest najdłużej emitowaną amerykańską serią telewizyjną. Przygody rodziny Simpsonów: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie, Amerykanie śledzą nieprzerwanie od 1989 roku.

Reklama

Co ciekawe, bohaterowie kreskówki wielokrotnie żartowali sobie na temat trzymania w tajemnicy lokalizacji Springfield. Zresztą nawet teraz wyznanie twórcy kreskówki traktowane bywa jako kolejny żart.

W jednym z epizodów kreskówki, córka Marge i Homera, Liza, pokazuje na mapie lokalizację Springfield, ale w kulminacyjnym momencie widok zasłania widzom głowa Barta Simpsona.

"Pomyślałem, że w związku z sukcesem Simpsonów każdy będzie myślał, że chodzi o jego Springfield i będzie z tego dumny. Faktycznie tak się stało" - powiedział Groening. W Stanach Zjednoczonych można doliczyć się co najmniej 34 miast o takiej nawie.

Jednak już wcześniej można było podejrzewać, o które Springfield chodzi. To w Oregonie leży "zaledwie" 160 km na południe od Portland, miasta, gdzie Groening dorastał. Pisarz i producent, który ma na swoim koncie także "Futuramę", odwiedził podobno Springfield w Oregonie w 2007 roku przed premierą pełnometrażowego filmu o Simpsonach. Przedstawiciele miasta twierdzą, że o związku swojego Springfield z popularną kreskówką wiedzą już od dawna.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje