Reklama

Serial "Tabu" w HBO

W piątek, 17 marca, na antenie HBO zadebiutuje serial "Tabu". To klimatyczne dzieło - z nominowanym do Oscara Tomem Hardym w roli głównej - opowiada historię o rodzinnym dziedzictwie, miłości i zdradzie.

Oona Chaplin w scenie z "Tabu"

Akcja serialu "Tabu" rozgrywa się w Londynie w 1814 roku. Żądny przygód James Keziah Delaney (Tom Hardy) powraca niespodziewanie po dziesięciu latach z Afryki. Mężczyzna wierzy, że uda mu się przejąć po ojcu ogromne przedsiębiorstwo. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Okazuje się, że dziedzictwo pozostawione przez zmarłego biznesmena jest zgoła inne niż to się mogło na początku wydawać. Delaney występuje przeciwko Kompanii Wschodnioindyjskiej, grając niebezpieczną grę pomiędzy zwalczającymi się Anglią i Ameryką.

Reklama

W głównych rolach, obok Toma Hardy’ego, występują Jonathan Pryce, Michael Kelly, Oona Chaplin oraz David Hayman.

Producentami serialu są Steven Knight, Tom Hardy i jego ojciec Chips Hardy, który pełni funkcję konsultanta produkcji.

Wyprodukowany dla stacji FX serial został wyreżyserowany przez Kristoffera Nyholma (odcinki 1-4) i Andersa Engströma (odcinki 5-8). Jest to już trzecia produkcja po filmie "Locke" i serialu "Peaky Blinders", przy której współpracował duet Tom Hardy - Steven Knight.

Pierwszy odcinek serialu "Tabu" zostanie wyemitowany w HBO 17 marca, o godz. 20:10. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się w każdy piątek. Powtórki pojawią się w niedziele o godz. 22:00 w HBO3. Pełny sezon serialu dostępny jest już w serwisie HBO GO.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tabu 2017

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje