Reklama

Reklama

Serial Spielberga w TVP

"Terra Nova", serial przygodowy produkowany m.in. przez Stevena Spielberga, będzie od kwietnia emitowany w telewizyjnej Jedynce. Jest to historia zwyczajnej rodziny, która przenosi się do czasów prehistorycznych w ramach śmiałego eksperymentu, mającego na celu ratowanie ludzkości przed zagładą.

Jest rok 2149, a znany nam świat przestał istnieć na skutek nadmiernego rozwoju i przeludnienia. Jedynym ratunkiem dla ocalenia rodzaju ludzkiego jest przeniesienie go do nowego miejsca w dalekiej przeszłości.

Kiedy naukowcy pracujący na akceleratorze cząstek FERMI niespodziewanie odkryli szczelinę w czasie, która umożliwiła skonstruowanie portalu do czasów prehistorycznych, narodził się pomysł na przesiedlenie ludzi do przeszłości, co pozwoliłoby im odbudować cywilizację i zapobiec zmianom, które doprowadziły do katastrofy.

W pierwszym odcinku rodzina Shannonów, wykorzystując możliwość podróżowania w czasie, przenosi się do czasów prehistorycznych. W ramach szeroko zakrojonej ekspedycji zaczną nowe życie.

Reklama

Jim Shannon (Jason O'Mara), oddany ojciec, który ma za sobą burzliwą przeszłość, prowadzi swoją rodzinę przez nowy świat. Żona Jima, Elisabeth Shannon (Shelley Conn), jest chirurgiem urazowym i najnowszym członkiem zespołu medycznego Terra Nova. Josh Shannon (Landon Liboiron), ich 17-letni syn, rozczarowany, że musi porzucić swoje dotychczasowe życie, po przybyciu do nowej kolonii natychmiast zwraca uwagę na piękną i nieposłuszną Skye (Allison Miller). Maddy Shannon (Naomi Scott), uroczo niezdarna 15-letnia siostra Josha, ma nadzieję, że przenosiny sprawią, że będzie miała szansę, zacząć wszystko od nowa. Choć szkolenie medyczne Elisabeth zapewniło rodzinie miejsce w ekspedycji, wkrótce okaże się, że tajemnica dotycząca ich pięcioletniej córki Zoe (Alana Mansour), może stanowić zagrożenie dla nowej cywilizacji.

Po przybyciu na miejsce rodzina Shannonów poznaje Komandora Nathaniela Taylora (Stephen Lang), charyzmatycznego przywódcę osadników. Taylor ostrzega przybyszów, że choć Terra Nova jest miejscem stwarzającym nowe możliwości i dającym szansę na rozpoczęcie wszystkiego od początku, nie jest ono tak idylliczne, jakby się mogło wydawać. Poza błękitnym niebem, górującymi nad głowami wodospadami i bujną roślinnością na okolicznych terenach roi się od niebezpieczeństw, z ludożerczymi dinozaurami na czele. Zagrożenie stanowi również kolonia buntowników, którym przewodzi zaprawiona w boju Mira (Christine Adams) stawiająca zaciekły opór Taylorowi i jego przywództwu.

Jeszcze większym zagrożeniem, niż tereny poza kolonią, jest mrożąca krew w żyłach perspektywa, że niebezpieczeństwo kryje się również wewnątrz kolonii. Rodzina Shannonów zaczyna podejrzewać, że nie wszyscy osadnicy mają tę samą wizję ocalenia ludzkości. Co więcej, niektórzy mogą być zainteresowani zniszczeniem nowego świata, zanim w ogóle zacznie on istnieć.

"Terra Nova" to produkcja 20th Century Fox Television, Chernin Entertainment, DreamWorks Television oraz Kapital Entertainment.

Serial będzie można oglądać od 4 kwietnia, w każdą środę w TVP1.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seriale | Terra Nova | TVP | serial | TVP1 | Steven Spielberg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy