Reklama

Serial parodiujący telenowele

Już od 13 września na antenie Telewizji Polsat zagości nowy polski serial w reżyserii Macieja Wojtyszki, zatytułowany "Ale się kręci". Jest to komedia pokazująca, jak powstaje typowa polska telenowela. W rolach głównych zobaczymy m.in. Janusza Rewińskiego i Piotra Gąsowskiego.

Treść fikcyjnej telenoweli "Prosto w serce", której produkcję serial "Ale się kręci" pokazuje od kulis, to kwintesencja schematów różnych telenowel. Jest tu budząca sympatię rodzina, borykająca się z życiowymi problemami, mądre, ambitne dzieci, czarny charakter w pracy itp.

Reklama

Jednak w rzeczywistości na planie zdjęciowym telenoweli prawdziwy świat wygląda zupełni inaczej. Aktorzy grający zakochanych małżonków w rzeczywistości nienawidzą się, szlachetny bohater tak naprawdę jest oszustem, oszust zaś przemiłym człowiekiem, natomiast ascetyczny patriarcha - alkoholikiem.

A wszystko to rozgrywa się w atmosferze bałaganu, kultu pieniądza i zaściankowego gwiazdorstwa. Akcja "Ale się kręci" rozgrywa się w kilku wnętrzach. Główny plan to część hali zdjęciowej, na której znajdują się dekoracje do telenoweli. Tu widzimy realizację telenoweli oraz wszelkie zakulisowe rozgrywki.

Jak przystało na produkcję serialu, będziemy także widzieli, co dzieje się w garderobach, korytarzach sal zdjęciowych oraz w bufecie, w którym zespół spotyka się podczas przerw w pracy.

Główną bohaterką "Ale się kręci" jest Magda (w tej roli Paulina Chruściel) - młoda aktorka, prostolinijna debiutantka, która wygrywa casting na sąsiadkę głównych bohaterów telenoweli.

Główna męska rola to Michał (Łukasz Dziemidok), inspicjent - niedorajda życiowa, który zakochuje się w Magdzie. Gwiazdą telenoweli "Prosto w serce" jest Barbara (Joanna Kurowska), czterdziestolatka, aktualna partnerka życiowa reżysera (w tej roli Janusz Rewiński), sprytna intrygantka, grająca w serialu anioła.

Jej telenowelowym mężem jest Bogdan (Piotr Gąsowski), gwiazdor i piosenkarz estradowy, w rzeczywistości były mąż Barbary. Byli małżonkowie nienawidzą się, ale na ekranie grają parę zakochanych gołąbków. Reżyserem telenoweli "Prosto w serce" jest Lucjan (Janusz Rewiński), szmirus i babiarz. Aktualnie mieszka z Bożeną, ale rozgląda się za młodymi dziewczynami.

W rolach głównych zobaczymy znanych i lubianych aktorów, takich jak m.in. Joanna Kurowska (jako Barbara), Krystyna Sienkiewicz (Matylda), Hanna Stankówna (Malwina), Iwona Wszołkówna (Celina), Janusz Rewiński (Lucjan), Jan Machulski (Władysław / Dziadek), Piotr Gąsowski (Bogdan), Jerzy Kryszak (Edek).

Serial reżyseruje Maciej Wojtyszko (m.in. "Miodowe lata", "Pensjonat pod Różą"). Autorem scenariusza jest natomiast Krzysztof Jaroszyński (m.in. "Daleko od noszy", Graczykowie, "Buła i spóła").

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Janusz Rewiński | Się kręci! | Prosto w serce | serce | serial

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje