Reklama

Serial lepszy niż film?

Dlaczego telewizyjna wersja produkcji z 1977 r. okazała się hitem, do którego najczęściej wracamy?

Serial "Lalka" powstał na podstawie powieści Bolesława Prusa. Była to druga próba zekranizowania jego dzieła. Najpierw w 1968 r. pojawiła się wersja kinowa, którą wyreżyserował Wojciech Has.

Jednak film nie był zbyt wierną kopią książki - wielu krytyków zarzucało twórcy zbyt lekkie podejście do tematu i swobodną interpretację tekstu. Być może właśnie te opinie zachęciły Ryszarda Bera do nakręcenia nowej adaptacji, tym razem w wersji odcinkowej.

Reżyser zatrudnił doskonałych aktorów. W Stanisława Wokulskiego wcielił się Jerzy Kamas, Izabelę Łęcką zagrała przepiękna Małgorzata Braunek, zaś Ignacego Rzeckiego - Bronisław Pawlik.

Reklama

To właśnie on zdobył najwięcej nagród za rolę w serialu. Do dziś niektórzy krytycy twierdzą, że była to jego najlepsza kreacja w całej aktorskiej karierze.

Również Jerzemu Kamasowi udział w "Lalce" przyniósł spektakularną popularność, a serial szybko zyskał miano kultowego.

Rozpisywano się o niezwykłej staranności w przedstawieniu rzeczywistości z książki oraz o wyjątkowym klimacie, stworzonym przez Ryszarda Bera.

Jedyne zastrzeżenia, jakie pojawiły się wówczas w prasie, dotyczyły relacji między Wokulskim a Łęcką. Podobno zabrakło tej wyjątkowej chemii, namiętności...

Czy faktycznie tak było, można się właśnie teraz przekonać - oglądając serial.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Kurier TV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy