Reklama

Sekrety Roberta Janowskiego

Niewiele osób wie, że Robert Janowski - aktor i piosenkarz prowadzący teleturniej "Jaka to melodia" - z wykształcenia jest weterynarzem, a w wolnych chwilach pisze wiersze.

"Wszystkie wymienione życiowe role układają się w jedną całość, która nazywa się Robert Janowski. Gdybym musiał wybrać, dokonałbym samookaleczenia. Nie potrafiłbym zrezygnować z teatru, ponieważ czegoś by mi brakowało. Podobnie stałoby się, gdybym przestał pisać teksty. Te moje pasje, to takie środki wypowiedzi, poprzez które wyrażam siebie" - mówi Janowski.

Reklama

Aktor mówi, że wybrał studiowania weterynarii, bo już od dziecka uwielbiał zwierzęta.

"Wychowywałem się na wsi, w Borach Tucholskich. Mieszkałem u dziadków, którzy mieli konie, krowy, świnie, króliki i gołębie. Cieszyłem się z każdych narodzin młodych i martwiłem, gdy zwierzęta chorowały. I tak zrodził się pomysł, aby zostać ich lekarzem".

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Janowski jest również poetą, wydał tomiki "Lustra" i "Głosy" oraz książkę "Noce", ale na pisanie nie ma zbyt wiele czasu.

"Ubolewam nad tym, że z tworzenia wierszy po prostu nie da się żyć, podobnie zresztą jak z teatru. W tym nieco brutalnym życiu, trzeba znaleźć sobie zajęcie, które zapewni rodzinie godziwy byt".

MWMedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robert Janowski | sekret | robert | aktor | janowski | Jaka to melodia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje