Reklama

Reklama

Rusin w nowym programie TVN

Jak już wiadomo "Taniec z gwiazdami" nie będzie jedynym show tanecznym, który trafi do jesiennej ramówki TVN. Po wakacjach ruszy program "You can dance - Po prostu tańcz", który poprowadzi znana i lubiana zwyciężczyni czwartej edycji "Tańca z gwiazdami" - Kinga Rusin.

Rozpoczęły się właśnie castingi do programu. Pierwszy zorganizowany został 27 lipca w Bytomskim Centrum Kultury na który zjawiło się około 800 osób najczęściej na co dzień mających do czynienia z tańcem, aczkolwiek nie zabrakło również amatorów marzący o wielkiej karierze. Eliminacje składały się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy podzieleni na pięcioosobowe grupy musieli zatańczyć do muzyki przygotowanej przez organizatorów. Przydzielani byli do jednej z dwóch sal. W jednej dominował hip hop, taniec towarzyski i breakdance, w drugiej jazz, modern i belly dance. Uczestników oceniała komisja złożona z producenta, reżysera i choreografa.

Reklama

Najlepsi przeszli do etapu drugiego, w którym zaprezentować musieli własny układ choreograficzny przed właściwymi już jurorami, których ujawniono dopiero tego dnia, a są nimi choreograf Augustin Egurolla, aktorka i producentka Weronika Marczuk Pazura oraz tancerz i prezenter MTV - Michał Piróg.

Prowadząca program Kinga Rusin cały czas dodawała uczestnikom otuchy. Sama z resztą była mocno podekscytowana:"Jestem, zafascynowana tym programem. Jak dotąd nie było jeszcze w Polsce show z udziałem publiczności na tak wielka skalę. Ten program pokaże, że tańczyć może każdy. Nie preferuje się tutaj bowiem jednego konkretnego stylu".

Pomimo dużego zainteresowania poziom uczestników był bardzo wysoki, świadczyć może o tym m.in. fakt, że w pierwszym etapie rywalizacji odpadła wicemistrzyni Polski w breakdance.

Drugi Casting miał miejsce we Wrocławiu. Kolejne przeprowadzone zostaną 31 lipca w Poznaniu, 3 sierpnia w Gdańsku i 5 sierpnia w Warszawie.

Wyłoniona pięćdziesiątka pojedzie na tygodniowe szkolenie do Paryża, gdzie pod okiem najlepszych międzynarodowych choreografów będzie szlifować swoje umiejętności.

We Francji liczba pięćdziesiąt okrojona zostanie do magicznej szesnastki, którą zobaczymy na ekranach telewizorów. Tancerze zaprezentują się w dziesięciu różnych odmianach. W każdym tygodniu program opuszczą dwie osoby. Finał wyłowi tancerza wszechstronnego, który sprawdzi się w wielu stylach tanecznych. Zwycięzca, który zostanie wytypowany przez telewidzów w głosowaniu sms'owym wygra stypendium taneczne na Broadway'u, w trakcie którego mieszkać będzie w wynajętym apartamencie, a wydatki pokrywać będzie specjalne kieszonkowe. Warto więc stanąć w szranki rywalizacji.

Wirtualnemedia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy