Reklama

Reklama

Roman Kołtoń odchodzi z Polsatu

Po 20 latach Roman Kołtoń odchodzi z Polsatu. Dziennikarz skoncentruje się na swoim kanale youtube’owym Prawda Futbolu.

Roman Kołtoń

O tym, że rozstaje się z Polsatem, Kołtoń poinformował w czwartek, 13 lutego, na wideoczacie na kanale Prawda Futbolu. Dziennikarz wyjaśnił , że jego umowa z Polsatem została rozwiązana z końcem stycznia za porozumieniem stron.

Nie wyklucza jednak kontynuowania współpracy ze stacją. "Obecnie rozmawiam z Polsatem o możliwości współpracy jako dziennikarz niezależny" - powiedział.

Dodał też, że będziemy mogli go zobaczyć w niedzielnym odcinku programu "Cafe Futbol", w którym występuje w charakterze eksperta.

Reklama

Youtube'owy kanał Prawda Futbolu Kołtoń założył wiosną 2019 roku. "Dotychczas uzyskaliśmy 93,7 tysiąca subskrypcji, notując ponad 19 milionów wyświetleń" - chwali się dziennikarz, dodając, że Prawda Futbolu to "dzieło jego życia".

Roman Kołtoń współpracuje z Polsatem od 2000 roku.

Był komentatorem i reporterem podczas wielu meczów reprezentacji Polski oraz Ligi Mistrzów. Jego specjalnością jest futbol niemiecki. 

W latach 2013-2018 był wicenaczelnym serwisu Polsatsport.pl.

Karierę dziennikarską rozpoczynał od pracy w "Przeglądzie Sportowym". W latach 2004-2007 był redaktorem naczelnym dziennika.

Roman Kołtoń to niejedyny dziennikarz Polsatu, który pożegnał się ze stacją. Od lutego na antenie Polsatu nie usłyszymy też Tomasza Smokowskiego. Jego odejście było bezpośrednio związane z inauguracją "Kanału Sportowego", jaki Smokowski, razem z Mateuszem Borkiem, Michałem Polem i Krzysztofem Stanowski prowadzą od grudnia na YouTubie.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roman Kołtoń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje