Reklama

Ricky Gervais ukradł pomysł na książki dla dzieci?

Ricky Gervais, autor i bohater lubianego serialu "After Life" pisze także książki. A raczej kradnie pomysły na nie - jak twierdzi biolog, który wytoczył aktorowi proces o prawa autorskie. Ale że na ów proces go nie stać, ogłosił zbiórkę pieniędzy na stronie społecznościowej.

Ricky Gervais na razie nie odniósł się do oskarżeń o plagiat

John Savage twierdzi, że Gervais splagiatował jego książkę: "Captain Pottie's Wildlife Encyclopedia" i że na jej podstawie stworzył swoją serię książek: "Flanimals". Savage mówi, że po raz pierwszy zwrócił na to uwagę w 2010 roku. Twierdzi, że "Flanimals" zawiera karykatury fikcyjnych postaci z królestwa zwierząt, które są "zasadniczo takie same pod względem treści i charakteru", jak stworzenia przedstawione w jego książce.

Reklama

By udowodnić swoje racje przed sądem, biolog potrzebuje jednak pieniędzy. Dużo pieniędzy. Założył, że blisko 500 tys. zł. Bo spór z - jak zaznaczył - dużo bogatszym Gervaisem - wiele kosztuje.

"Nie chciałem iść do sądu, wystarczyło, że napisałem tę surrealistyczną książkę dla dzieci lata temu i przysporzyło mi to więcej kłopotów niż jest warte" - powiedział w wywiadzie dla portalu "Edp24" z Norwich, gdzie mieszka.

Seria "Flanimals" Ricky’ego Gervaisa przedstawia życie pozornie bezużytecznych zwierząt, takich jak np. coddleflop, który łazi po świecie, wchłaniając plamy i kałuże. Kładzie się na plecach, gdy coś mu zagraża. Niestety od spodu jest równie miękki jak na górze, więc nie na wiele mu się to zdaje. Albo Mernimbler, który buja w miękkich kawałkach chmur. Dorosły Mernimbler zjada wszystko, co widzi i umiera z powodu chronicznej niestrawności.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ricky Gervais

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje