Reklama

Reklama

Ricky Gervais poprowadzi Złote Globy

Brytyjski komik Ricky Gervais poprowadzi przyszłoroczną galę wręczenia Złotych Globów - poinformowało na Twitterze Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

"Rozbrajający i zaskakujący" - tak brytyjskiego komika scharakteryzował Robert Greenblatt z telewizji NBC.

Gervais zastąpi na stanowisku prowadzącego show kobiecy duet Tina Fey - Amy Poehler. Panie były gospodyniami ostatnich trzech gal wręczenia Złotych Globów. Ich poprzednikiem był... Ricky Gervais, który zabawiał telewidzów w latach 2010-12.

Kontrowersyjne poczucie humoru Gervaisa - m.in. żarty z orientacji seksualnej Jodie Foster - zmusiły producentów gali do poszukania nowych twarzy. Po trzyletniej przerwie komik wraca jednak do łask organizatorów Złotych Globów.

Reklama

"Podczas styczniowej ceremonii zrobiłem dokładnie to, czego po mnie oczekiwano - byłem lepszy niż w zeszłym roku i miałem trochę zabawy. Reakcja prasy na moje zachowanie była zdumiewająca. Moje żarty stały się przedmiotem dyskusji na wszystkich kanałach telewizyjnych przez długie tygodnie. Najdziwniejszy jest fakt, że na pytanie: 'Czy Ricky posunął się za daleko"', zawsze pada taka sama odpowiedź: 'Nie!'. W rzeczywistości nikt nie poczuł się obrażony" - Gervais mówił w listopadzie 2011 tuż po tym, jak po raz trzeci z rzędu zaoferowano mu rolę prowadzącego Złote Globy.

Telewizja NBC, która przeprowadzi bezpośrednią transmisję z przyszłorocznej gali, wie, że kontrowersyjny komik przyciąga przed ekrany telewidzów. Jego ostatni występ na Złotych Globach oglądało bowiem aż 17 milionów ludzi. "Co powie? Co zrobi? Nie możemy się doczekać. Jesteśmy szczęśliwi, że do nas wrócił" - powiedział Barry Adelman, producent 73. gali wręczenia Złotych Globów, która odbędzie się 10 stycznia 2016 w hotelu Beverly Hilton.

Nominacje do nagród przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłoszone zostaną miesiąc wcześniej - 10 grudnia 2015.

Przypomnijmy, że niecały tydzień temu poznaliśmy też prowadzącego przyszłoroczne Oscary. Został nim komik i aktor Chris Rock.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ricky Gervais | Złote Globy 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL