Rekordowa oglądalność mundialu w Anglii

Pięć minut rzutów karnych w meczu z Kolumbią w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji obejrzało w Anglii 23,6 mln osób, co jest najwyższym wskaźnikiem oglądalności od sześciu lat - poinformowała telewizja ITV.

Sukces angielskich piłkarzy oglądały miliony ich rodaków /Matthias Hangst /Getty Images

W 2012 roku przekazywana przez konkurencyjną BBC transmisja z zakończenia igrzysk olimpijskich w Londynie zgromadziła przed telewizorami również 23,6 mln Anglików.

Po niepowodzeniach w 1990, 1998 i 2006 roku piłkarze Anglii we wtorek po raz pierwszy wygrali na mundialu konkurs karnych, pokonując Kolumbijczyków 4-3.

Wtorkowy mecz oglądało średnio 20,1 mln osób. Rekord należy do półfinału Anglia - Niemcy z 1990 roku, który miał średnią oglądalność 26,2 mln widzów. "Lwy Albionu" przegrały to spotkanie po... rzutach karnych.