Reklama

"Ranczo": Powrót na plan

Scenami na dwóch ławeczkach przed wilkowyjskim sklepem "U Krysi", rozpoczęły się 21 maja w Jeruzalu zdjęcia do ósmego sezonu "Rancza".

Nowe problemy, atrakcyjne i bardzo śmieszne wątki, a także - spektakularne powroty znanych bohaterów - to, między innymi, zobaczą widzowie w nowej odsłonie ukochanego serialu. Tę serię reżyseruje, tak jak poprzednie, Wojciech Adamczyk, a scenariusz napisał Robert Brutter.

Reklama

Lucy i Kusy, po dramatycznych wydarzeniach kończących siódmą serię "Rancza", muszą podjąć ważne decyzje życiowe - Lucy, czy zostaje na stanowisku wójta, Kusy, czy idzie dalej drogą sztuki. Oboje ostrożnie próbują wypracować nowy model życia i, jak to bywa po trudnych przejściach, przesadzają w drugą stronę.

Pietrek, na wieść, że do kraju wraca Witebski z rodziną, podejmuje gorączkowe próby wymyślenia hitowego programu w TV Wilkowyje, który uzasadniłby przedłużenie jego kontraktu. Wpada na pomysł nośnego reality show, z tym, że na wilkowyjską skalę. Niestety coś, co w założeniu miało być wypełnione miłością i wybaczeniem, kończy się niemal krwawą jatką.

W życie plebanii po raz kolejny arbitralnie ingeruje biskup. Tym razem zaowocuje to cudownym rozmnożeniem i z jednego wikarego zrobi się dwóch... Pytanie, czy uda im się dogadać, kiedy ten, który był drugi zajął miejsce tego pierwszego, a ten pierwszy (nadal) ma ewidentnie poczucie, że był pierwszy...

Podwojenie liczby kapłanów prowadzi między innymi do nowych postulatów płacowych Michałowej, która, skądinąd słusznie, zauważa, że teraz będzie miała trochę więcej pracy na plebanii. A wikariusze zaczynają się prześcigać w pomysłach na sprawowanie kapłańskiej posługi.

Lucy, przerażona faktem, że Kusy popada w twórczy kryzys sięga po środek, który nawet Kinga uważa za szalony.

Klaudia przeżywa istne katusze z powodu odrzucenia jej przez Fabiana w ostatnim odcinku 7. serii. Nieodrodna córka wójta, która odziedziczyła wiele genów po ojcu, przysięgła zemstę w sycylijskim stylu i realizuje ją z zimną krwią, wykorzystując przy tym miejscowy elementu przestępczy.

W kwestii romantycznych uniesień - jedno z wypalonych małżeństw, poddane ocenie Klaudii, wpada w jej terapeutyczne szpony. Przebieg terapii (pierwszej w Wilkowyjach), szybko zbacza na tory nieznane psychologicznym teoriom, a płomienny, bardzo widowiskowy finał doprowadza do zdumiewająco pozytywnego skutku.

A skoro o płomieniach mowa, wójta trafia piorun miłości i popada w zauroczenie totalne, efektem czego są jego potajemne schadzki, odkryte przypadkiem przez Lodzię. W tym samym czasie Czerepach odkrywa związek Senatorowej z aptekarzem. W powietrzu wisi duży skandal, który zagraża powodzeniu partii PPU.

W Wilkowyjach dochodzi również do zupełnie nietypowej wymiany małżeńskiej. Hadziukowa przenosi się do Solejukowej, a Solejuk - wprowadza do Hadziuka. Na oczach zdumionej wsi rozpoczyna się wojna nerwów, kto pierwszy się złamie w tej dziwnej sytuacji.

Senator z Czerepachem rozpoczynają kompletowanie kandydatów do sejmu. Dzięki zmasowanej kampanii zanosi się na to, że w Wilkowyjach posłowie obrodzą jak nigdzie w kraju.

W 8. serii wieś będzie dość intensywnie żyć tematem niżu demograficznego i jedna z mieszkanek, z właściwą sobie energią, będzie agitować na rzecz jego zmniejszenia, a specjalista od omdleń Michałowej, biskup Sądecki, zamiesza także pod koniec serii - bombą w postaci planów wobec księdza...

Najważniejsza zmiana będzie jednak dotyczyć Lucy, którą dopada coraz większa frustracja z powodu tego, co się dzieje w Wilkowyjach i jej najbliższym otoczeniu. Lucy bowiem przychodzi do głowy radykalna myśl - rzucić to wszystko i wyjechać do Ameryki.

Kiedy wieści o jej planach, docierają do mieszkańców zaczyna się dramatyczna walka o schedę po niej - począwszy od "przejęcia" dworku, na stanowisku wójta kończąc. Cała wieś zaczyna kipieć od niesnasek.

Patrzącego na to wszystko księdza poraża refleksja, że Lucy nie może wyjechać, bo społeczeństwo Wilkowyj jeszcze nie dojrzało, żeby poradzić sobie samo ze sobą. Desperacja księdza w tym temacie, owocuje spektakularną akcją, w dziejach Wilkowyj jeszcze nie widzianą.

W nowej serii "Rancza" pojawią się znów: Emilia Komarnicka jako Monika oraz Bartek Kasprzykowski w roli wikarego Roberta.

7. sezon "Rancza" okazał się wiosną jedną z najpopularniejszych propozycji w telewizji. Średnia oglądalność wyniosła 6,2 mln widzów, a najlepiej oglądany odcinek serii zgromadził przed telewizorami 6,8 mln widzów przy udziałach 40,1 % w grupie 4+ (dane Nielsen Audience Measurement).

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje