Reklama

Reklama

Rafał Cieszyński debiutuje jako scenarzysta „Ojca Mateusza”

Jeden z ulubionych polskich seriali zyskał nowego scenarzystę. Jubileuszowy 333. odcinek „Ojca Mateusza” napisał aktor, który gra w nim jedną z głównych ról. Czym Rafał Cieszyński zaskoczy widzów w tym wyjątkowym odcinku?

Rafał Cieszyński na planie "Ojca Mateusza"

Od pierwszego odcinka, który wyemitowano na antenie TVP1 11 listopada 2011 roku, serial "Ojciec Mateusz" cieszył się ogromną popularnością. Widzowie pokochali księdza rozwiązującego kolejne kryminalne zagadki w zaułkach pięknego Sandomierza oraz społeczność, której życie toczy się wokół plebanii i posterunku policji, a każda z postaci ma swój wyrazisty charakter.

Z serialem na stałe związana jest grupa aktorów, która również zaskarbiła sobie sympatię widowni: Artur Żmijewski niezrównany jako ksiądz Mateusz, Kinga Preis w roli gospodyni plebanii Natalii, Piotr Polk jako inspektor Orest Możejko czy Rafał Cieszyński, który się wciela w postać sierżanta Gibalskiego. I to właśnie on dostał w serialu zupełnie nowe wyzwanie!

Reklama

"Ojciec Mateusz": Szalony, jubileuszowy odcinek

Nadawany od 13 lat hit TVP1 będzie świętował swój jubileusz i z tej okazji napisanie scenariusza do 333. odcinka powierzono Cieszyńskiemu, który jest znany w środowisku filmowym z ogromnego poczucia humoru. Aktor swoim dokonaniem pochwalił się w najnowszym poście na Instagramie: "Zapraszam Was dzisiaj do obejrzenia szalonego, jubileuszowego odcinka 333, który jakiś czas temu zrodził się w mojej głowie, potem postanowiłem przelać go na papier i po "stuningowaniu" przez #michałkalicki i dzięki ogromnemu wsparciu naszej ekipy trafi dzisiaj o 20.35, na Wasze ekrany" - cieszył się aktor.

Fabuła odcinka jest oparta na wykorzystaniu liczby 13. Ksiądz Mateusz zostaje wezwany na spotkanie do biskupa dokładnie trzynastego, o godzinie 13. Ten numerologiczny zbieg okoliczności Natalia odczytuje jako znak, że nadchodzą wielkie zmiany.

Scenariuszowy debiut Rafała Cieszyńskiego

Rąbka tajemnicy, co jeszcze Cieszyński przygotował dla widzów, uchyliła jego żona Alżbeta Lenska, która gra w tym serialu postać Agaty Wróbel: "Aaaaa!!! Dziś wieczorem w końcu pojawi się długo oczekiwany przez całą ekipę odcinek 333. "Ojca Mateusza" i sama przebieram już nogami, nie mogąc się go doczekać. Trzymamy go w tajemnicy aż od wakacji, bo DZIŚ wydarzą się takie rzeczy, których raczej nikt się nie spodziewa" - reklamowała najnowszy odcinek aktorka i dodała: "Nie tylko Mateusz i Agatka, ale uwierzcie mi, że wszyscy inni bohaterowie was dziś zaskoczą, a to dlatego, że Gibalski wpakował nas w takie rzeczy..." - cieszyła się Lenska i zdradziła: "Co się dzieje, jak swoją serialową żonkę wpakujesz w białe kozaczki i marzy Ci się awans? Oj, dowiesz się, jak będziesz dziś z nami" - napisała. Lenska ujawniła również, że jest to scenariuszowy debiut jej męża.

Emisja jubileuszowego 333. odcinka "Ojca Mateusza" odbędzie się 8 października o 20:35 w TVP1.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Cieszyński | "Ojciec Mateusz"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje