Reklama

Radio Maryja: Kto wyreżyserował tę tragedię?

Cały świat opłakuje tragedię, która wydarzyła się w sobotę, 10 kwietnia. Także większość polskich mediów stosownie podchodzi do zaistniałej sytuacji. Jedynie Radio Maryja podgrzewa atmosferę, sugerując, że katastrofa samolotu prezydenta jest częścią spisku.

Kiedy cała Polska pogrążyła się w smutku z powodu wydarzeń pod Smoleńskiem, ojciec Tadeusz Rydzyk i jego współpracownicy roztrząsali na antenie Radia Maryja, "kto wyreżyserował" tę tragedię. Wskazywali winnych: rząd i media. Ostrzegali też przed manipulatorami.

Reklama

Niestety nawet podczas żałoby narodowej ksiądz Rydzyk nie powstrzymał się od niestosownych komentarzy.

"Trzeba być czujnym, bo zło jest przemyślne" - powiedział.

Na antenie Radia Maryja i TV Trwam ostrzegano także przed mediami, które z powodu tragedii wpuszczają na antenę "komunistów, postkomunistów", którzy rzekomo mają kontrolować Polskę tak, by Polacy byli "podatni na manipulacje". To z kolei komunistom ma pomóc "wyjść na prostą".

Podczas weekendowych rozmów na antenie Radia Maryja nie zabrakło także kontrowersyjnych polityków, blisko związanych z toruńską stacją.

"Prezydent mógł wybłagać co najwyżej jeden samolot i tak było w tym wypadku. Dlatego wszyscy znaleźli się w tym jednym samolocie, że to było jedyne, co Kancelaria Prezydenta otrzymała od rządu. Tak się straszliwie zemściły te zachowania, z którymi mieliśmy do czynienia" - przekonywał Antoni Macierewicz.

Z kolei ojciec Rydzyk podczas rozmowy podsycał atmosferę sformułowaniami typu: "jeden z posłów Platformy miał się wyrazić przed paroma dniami, że prezydent jest trupem" czy "na pewno nie wolno nam poprzestać, panie ministrze, tylko na współczuciu, na żalu. Trzeba bardzo być czujnym, bo zło jest przemyślne".

Z kolei prof. Piotr Jaroszyński, wykładowca z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której rektorem był niegdyś Rydzyk, stwierdził, że "konsekwencje tego, co się stało są bardzo niebezpieczne dla nas. Dlatego, że ci, którzy zaczęli rozkładać państwo polskie, im wpada cała władza w ręce".

Dodał także, że "dzięki temu będą mogli ten program antypolski, antyrodzinny, ale też antyludzki ze swoimi pomysłami na in vitro".

To jednak nie jedyne kontrowersje wokół tragedii. Serwis Alert24.pl pisze o szokującej homilii w Katedrze Przemyskiej. W czasie mszy prałat Zbigniew Suchy w homilii powiedział, że katastrofa samolotu mogła wydarzyć się w środę, 7 kwietnia, kiedy do Katynia lecieli m.in. premier Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki i Lech Wałęsa.

Więcej informacji na temat tragedii w naszym raporcie specjalnym. Zobacz!

Tutaj możecie składać kondolencje rodziom ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Media2.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: katastrofy | katastrofa samolotu | Radio Maryja | radio | kto | Maryja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje