Reklama

Reklama

"Pytanie na śniadanie" bez Michała Olszańskiego

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że w poniedziałek 22 lipca 2019 roku Michał Olszański przestał być gospodarzem programu "Pytanie na śniadanie". Powodem tej decyzji miała być zmiana formuły programu.

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że w poniedziałek 22 lipca 2019 roku Michał Olszański przestał być gospodarzem programu "Pytanie na śniadanie". Powodem tej decyzji miała być zmiana formuły programu.
Michał Olszański /Tomasz Zukowski /East News

Olszański potwierdził już informacje o zakończeniu swojej pracy nad emitowanym przez TVP2 programem śniadaniowym. "Nie ma mnie już w grafiku. Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu" - mówił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Dziennikarz nie ukrywał jednak, że nie podobał mu się sposób, w jaki TVP zakończyła z nim współpracę. "Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie" - mówił.

Reklama

W maju 2019 roku Olszański otrzymał od władz TVP zakaz wypowiadania się w mediach. Były to konsekwencje wywiadu, jakiego dziennikarz udzielił portalowi naTemat.pl. Mówił w nim o okolicznościach rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który w 13 maja był gościem "Pytania na śniadanie" - informował portal Wirtualnemedia.pl.

Podczas wywiadu prowadzący rozmowę Monika Zamachowska i Olszański pytali prezesa PiS m.in. o przyjaciół, sposoby spędzania wolnego czasu i koty. Pomysł, by polityk rozmawiał na lifestyle'owe tematy, została w większości krytycznie oceniona przez dziennikarzy na Twitterze.

15 maja 2019 roku, na portalu naTemat.pl ukazał się wywiad z Michałem Olszańskim o okolicznościach rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim.

"Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek nie jest do końca trafiony" - powiedział dziennikarz.

Olszański zdradził także, że dziennikarze prowadzący rozmowę zostali poinstruowani, w jaki sposób mają rozmawiać - schemat wywiadu został opracowany przez PR-owców prezesa Kaczyńskiego, we współpracy z kierownictwem "Pytania na śniadanie".

Z informacji, do jakich dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w powstawanie pytań zaangażowane było także ścisłe kierownictwo TVP. Prezes Jacek Kurski był nawet w studiu w czasie rozmowy z prezesem PiS.

Olszański był gospodarzem "Pytania na śniadanie" przez ponad 10 lat. Dziennikarz prowadzi także "Magazyn Ekspresu Reporterów" na TVP2.


INTERIA.PL/Wirtualnemedia
Dowiedz się więcej na temat: Pytanie na śniadanie | Michał Olszański | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL