Reklama

Przesyła uśmiechy

Agnieszka Cegielska, jedna z najpopularniejszych prezenterek pogody w Polsce, codziennie wstaje o świcie, ale zawsze tryska energią!

Jak to się stało, że trafiła pani do telewizji?

Reklama

Agnieszka Cegielska: - To był przypadek. Nigdy wcześniej nawet nie marzyłam o pracy na wizji! Podczas studiów wysłałam CV do stacji TVN i po kilku miesiącach otrzymałam propozycję udziału w castingu. Spróbowałam i tak od 10 lat, czyli od początku istnienia kanału TVN Meteo, jestem z nim związana.

Dobrze wspomina pani dzień, w którym debiutowała w roli prezenterki pogody?

- Czekałam na ten moment zarówno z niepokojem, jak i z radością. Na szczęście, moje pierwsze materiały były wcześniej nagrywane. Nie zmienia to faktu, że gdy je zobaczyłam z perspektywy lat, uśmiechnęłam się od ucha do ucha. Od mojego debiutu dużo się zmieniło i miałam też okazję sporo się nauczyć.

W jaki sposób przygotowuje się pani do podawania komunikatów meteorologicznych?

- W naszej stacji nie czytamy z promptera. O pogodzie mówimy własnymi słowami, ale zawsze wcześniej rozmawiamy o sytuacji meteorologicznej z synoptykiem. Potem staramy się widzom opowiedzieć to wszystko w przystępny sposób.

Wciąż stresuje się pani podczas audycji na żywo?

- Rzadko mi się to zdarza. Chyba najbardziej stresuję się, gdy z powodów technicznych coś idzie nie po mojej myśli. Preferuję pracę na żywo, bo mobilizacja jest większa kiedy wiem, że mam tylko jedną szansę.

Co pani czuła po otrzymaniu Telekamery "Tele Tygodnia"?

Ogromną radość! To wielkie wyróżnienie. Bardzo cieszy, choć prozy życia nie zmienia - budzik nadal dzwoni o 4:30. Staram się traktować widzów z szacunkiem i odrobiną uśmiechu, co często jest odwzajemniane, a to sprawia podwójną radość!

Łączy pani pracę zawodową z wychowaniem synka. W czym tkwi sekret pani powodzenia?

- Moją największą ambicją jest szczęśliwa rodzina. Umiejętne łączenie tych dwóch sfer życia do najłatwiejszych zadań nie należy. Jestem mamą pracującą, działam jak 'spółdzielnia pracy: precyzja' (śmiech).

Rozmawiała Małgorzata Pokrycka.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Kurier TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje