Reklama

Reklama

Przemysław Babiarz gospodarzem "Va banque"?

Jakiś czas temu ogłoszono, że w wiosennej ramówce TVP znajdzie się reaktywowany po latach teleturniej "Va banque". Teraz okazuje się, że show ma poprowadzić znany dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.

Myślicie, że Przemysław Babiarz poradziłby sobie w roli gospodarza teleturnieju?

Informację, że Przemysław Babiarz będzie prowadził "Va banque" w TVP2 podały Wirtualne Media, powołując się na plotkarski portal Pudelek. Dziennikarz nie chciał skomentować tej informacji. Babiarz powiedział, że nie zamierza się wypowiadać na ten temat do czasu konferencji ramówkowej Telewizji Polskiej, która zaplanowana jest pod koniec listopada.

Pewne jest, że "Va banque" wraca po 16 latach na antenę TVP. Jacek Kurski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami przyznał, że nowe odcinki mają być pokazywane po wieczornym serwisie informacyjnym na TVP2. "Spodobała mi się reaktywacja 'Va banque', pomysł biura programowego i agencji kreacji rozrywki i oprawy na wypełnienie luki oglądalności TVP2 pomiędzy 'Panoramą' a 'Barwami szczęścia'. Premierowe odcinki planowane w dni powszednie po 'Panoramie'. Rozwijamy ofertę dla widza teleturniejowego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to wiosną Jedynka i Dwójka w access prime-time (tj. między godz. 15.37 a 19.23) pokaże sześć projektów tego typu: 'Krzyżówka', 'Jaka to melodia?', 'Jeden z dziesięciu', 'Koło fortuny', 'Familiada' i 'Va banque'" - powiedział prezes TVP.

Reklama

"Va banque" to teleturniej, który do tej pory był emitowany w Polsce od 1 marca 1996 do 26 maja 2003 na antenie TVP2. Gospodarzem programu był Kazimierz Kaczor. Format został oparty na pomyśle amerykańskiej telewizji, w oryginale nosi tytuł Jeopardy!.

Gracze, by zdobyć kolejne pieniądze, musieli wykazać się wiedzą w rozmaitych dziedzinach. Co najbardziej charakterystyczne w całym programie to fakt, że uczestnicy odpowiadali na zadawane hasła - które były zdaniami oznajmującymi - pytaniami. Jeżeli znali odpowiedź, ale nie podali jej w formie odpowiedniego pytania - było to uznawane za błąd i odbierano im punkty. Gracz mógł zadawać pytania na różne sposoby - ważne, by była w nich zawarta prawidłowa odpowiedź.

Powrót teleturnieju do ramówki TVP planowany jest wiosną 2020 roku, a jego emisję zapowiada się w wieczornym paśmie tygodniowym - najprawdopodobniej od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30. Dokładne informacje na ten temat mają pojawić się już wkrótce.

Przypomnijmy, że "Va banque" nie będzie pierwszym reaktywowanym po latach formatem TVP. Ostatnio telewizja zdecydowała się na wskrzeszenie m.in. "Szansy na sukces" czy programu "Czar par".


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Babiarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje