Reklama

Reklama

Premiera nowego serialu "19+"

"Dobrze, że produkcja porusza problemy osób, które wkraczają w dorosłość" - tak o serialu "19+" mówi Małgorzata Heretyk, grająca główną bohaterkę, Melę. Premiera - w poniedziałek, 7 listopada, w TVN.

"Dobrze, że produkcja porusza problemy osób, które wkraczają w dorosłość" - tak o serialu "19+" mówi Małgorzata Heretyk, grająca główną bohaterkę, Melę. Premiera - w poniedziałek, 7 listopada, w TVN.
Kadr z serialu "19+" /TVN

Jak tłumaczy PAP Life Krystyna Lasoń, producentka serialu "19+", nakręconago dla TVN, przedstawia on perypetie grupy przyjaciół i ich wejście w dorosłość.

"Aktorzy w tym serialu to dzieci, które wspaniale zagrały epizody w naszej serialowej 'Szkole'. Uznaliśmy, że były tak fantastyczne, tak energetyczne, kolorowe i ciekawe, że trzeba napisać dla nich coś więcej" - zdradza PAP Life Lasoń i dodaje, że bohaterowie serialu to młodzież, która razem skończyła szkołę, odebrała maturę, ale każdy z nich ma inny plan na życie. "Scenariuszowo postanowiliśmy związać te postaci, ich losy się przeplatają" - dodaje Lasoń.

Reklama

I tak bohaterowie serialu zmagają się nie tylko z problemami związanymi ze studiami, ale i tymi życiowymi, takimi jak ciąża, śmierć bliskich, problemy z alkoholem czy zawody miłosne. "Niektórzy mają łatwiejszą sytuację, jak np. Benjamin, czyli serialowy Irek, który tak jak i jego serialowy bohater kocha wszystkie kobiety świata, więc tutaj scenarzyści mogli zasugerować się osobą prywatną Benjamina" - żartuje Anna Zuch, czyli serialowa Lena, jedna z głównych bohaterek.

Producentka przyznaje, że serial skierowany jest do szerokiego grona widzów. "Młodsi widzowie w wieku 12-15 lat będą mogli nieco nauczyć się od swoich starszych kolegów. Grupa 20-latków, o której opowiada serial, zobaczy to pewnie bardziej dla zabawy, żeby skonfrontować albo wręcz obśmiać. Natomiast, jeśli chodzi o starszych widzów, staramy się, żeby bohaterowie serialu - poza tym, że posługują się swoim językiem - mówili tekstem scenariusza, który jest pisany tak, żeby zrozumiał ich widz 40-50-letni" - tłumaczy Lasoń.

Małgorzata Heretyk, która w serialu gra Melę - główną bohaterkę, która poprzez prowadzenie videobloga opowiada historię znajomych - przyznaje, że sama bardzo czekała na taki serial typowo dla młodzieży. "Tego typu amerykańskich seriali jest mnóstwo, zaś u nas, w Polsce, nie. Dobrze, że produkcja porusza problemy osób, które wkraczają w dorosłość. Zresztą nam łatwiej jest grać właśnie dzięki temu, że sami jesteśmy w podobnym wieku" - opowiada PAP Life Heretyk.

Młodzi aktorzy zgodnie przyznają, że mieli możliwość ingerowania w scenariusz. "Wiele pomysłów wychodziło od nas, bo każdy kreował postać, miał na nią jakiś pomysł i kilka wątków wymyślonych przez nas reżyserowie wykorzystali" - mówi PAP Life Diana Dudlińska, czyli serialowa Lucy.

Co ciekawe, w jubileuszowym, bo w setnym odcinku serialu wystąpią popularne YouTuberki Szparagi.

Premiera serialu "19+" na antenie TVN odbędzie się 7 listopada. Serial emitowany będzie od poniedziałku do piątku.

Paulina Persa (PAP Life)

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: TVN SA

Reklama

Reklama

Reklama