Reklama

Prawdziwie miłosne lato

Sierpień w Zone Europa upłynie pod znakiem wielkich miłosnych historii. W piątkowe wieczory wybitni reżyserzy - Jones, Scorsese, Ritchie i Pollack - pokażą widzom kanału miłość widzianą swoimi oczami.

Cykl Europa Amoré rozpocznie się 6 sierpnia wraz z emisją dramatu obyczajowego Davida Hugh Jonesa "Charing Cross Road 84".

Reklama

Akcja filmu toczy się w latach 40. Amerykańska pisarka Helen Hanff, pasjonatka angielskiej literatury, składa zamówienie na książki w jednym z londyńskich antykwariatów.

Tak zaczyna się jej korespondencja z Frankiem Doelem, właścicielem antykwariatu. Pomiędzy bohaterami rodzi się uczucie, pomimo że nigdy się nie widzieli. Listowy romans trwa latami, aż do czasu, gdy Helen decyduje się przyjechać do Franka. Na miejscu spotyka ją jednak niemiła niespodzianka...

W kolejny piątek, 13 sierpnia, przeniesiemy się w środowisko wpływowych i bogatych rodzin XIX-wiecznego Nowego Jorku.

"Wiek niewinności" Martina Scorsese to historia zakazanego romansu pomiędzy młodym prawnikiem Newlandem Archerem (Daniel Day-Lewis) i hrabiną Ellen Olencką (Michelle Pfeiffer).

Archer jest zaręczony z majętną May Welland (Winona Ryder) i choć w arystokratycznych kręgach małżeństwa to raczej konieczność narzucana przez rody, Newland jest bardzo oddany swej narzeczonej. Jednak pewnego wieczoru poznaje kuzynkę May, Ellen Olencką i zakochuje się w niej z wzajemnością.

Film powstał na podstawie powieści Edith Wharton i otrzymał pięć nominacji do Oscara, zdobywając statuetkę za kostiumy.

20 sierpnia na ekranie królować będzie Madonna. Film "Rejs w nieznane" w reżyserii Guya Ritchiego to zabawna, romantyczna historia dwójki ludzi przypadkowo rzuconych na bezludną wyspę.

Podczas rejsu po Morzu Śródziemnym Amber, żona bogatego szefa koncernu farmaceutycznego, jasno daje wszystkim do zrozumienia, że warunki na jachcie jej nie odpowiadają. Najbardziej dostaje się Giuseppe, jednemu z członków załogi.

W wyniku sztormu Amber i Giuseppe znajdują się we dwójkę na bezludnej wyspie, a role się odwracają. Teraz, w ekstremalnych warunkach, to on jest górą. Te dziwne okoliczności zrodzą namiętne uczucie, które jednak szybko zostanie wystawione na wiele prób.

Na zakończenie cyklu, 27 sierpnia, Zone Europa pokaże słynny film Sydneya Pollacka, "Tacy byliśmy".

Barbra Streisand i Robert Redford grają młodych ludzi, którzy poznają się w college'u. Pomimo różnic społecznych i politycznych połączy ich uczucie.

Jednak przez kolejnych 20 lat wspólnego życia ich miłość zostanie narażona na wiele wymagających prób, których niestety nie przetrwa. Problemy w związku łączącym bohaterów to metafora Pollacka odnosząca się do amerykańskiego społeczeństwa i jego podziałów.

Film otrzymał dwa Oscary - za najlepszą muzykę oraz za najlepszą piosenkę.

Media2.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: miłość | uczucie | film | lato | miłosne | Europa | Zone Europa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama