Reklama

Reklama

Prawda czasami boli

Nie boi się trudnych spraw, o których inni wolą milczeć. Ewa Drzyzga jest cierpliwą, życzliwą słuchaczką, a jej program "Rozmowy w toku" od ponad dziesięciu lat ciągle jest na topie.

Ewa Drzyzga niedawno świętowała dziesięciolecie swojego programu. Dziennikarka słynie z dociekliwości.

Jakie tematy przygotowała pani w jesiennych "Rozmowach w toku"?

- Oprócz rozmów z zagranicznymi gośćmi poruszamy wiele polskich bolączek. Mediujemy między małżonkami, którzy spierają się o to, co jest ważniejsze: ukochany samochód, kurs angielskiego, balsam do ciała, polędwica zamiast parówek, czy wyjście do kina. Te rozmowy naprawdę budzą emocje, bo "kasa" to tylko czubek góry lodowej. Postaramy się znaleźć też sposób na dzieci, które nie chcą przejść na swoje. Mimo że dobiegają trzydziestki, to nie kwapią się, żeby pójść do pracy i ciągle są na garnuszku swoich rodziców.

Reklama

Często rozmawia pani o problemach, o których większość woli milczeć. Łatwo jest otworzyć ludzi na takie sprawy?

- Po latach mamy ogromne zaufanie widzów, którzy przychodzą do nas, kiedy czują, że są sami, bezsilni i już nie widzą sensownego rozwiązania swoich problemów. W studiu możemy na to spojrzeć z dystansu. Gość, który zaczyna z nami rozmawiać o sprawach trudnych, wie, że zawsze może liczyć na pomoc specjalisty. I tak się dzieje.

Odczuwa pani wdzięczność ze strony swoich gości?

- Tak naprawdę nie chodzi o wdzięczność, tylko o sens naszej pracy. Dzięki naszym wspólnym spotkaniom życie tych ludzi zmienia się na korzyść. A to zawsze cieszy!

A zdarzają się sytuacje, że ktoś ma do pani żal?

- Czasem zdarza się, że ktoś chciałby, żeby osoba występująca w programie inaczej się o nim wypowiedziała. Dochodzenie do prawdy czasami boli, ale też uzdrawia.

Jak pani przyjmuje porównania do znanej amerykańskiej dziennikarki, Oprah Winfrey?

- Podobne jest to, że staramy się pomóc ludziom, wysłuchując ich historii. Mój program jest na antenie 10, a Oprah 25 lat, więc działamy w innej skali. Poza tym ja mam dwóch synów i to też nas różni, bo Oprah na pewno ma więcej czasu na to, żeby poświęcić się wyłącznie pracy.

Rozmawiała Ewa Pokrywa

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: program | drzyzga | Bolo | Nie | Ewa Drzyzga | Prawda | TVN SA | Rozmowy w toku

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje