Reklama

Powstanie serial o zabójstwie premiera Szwecji Olofa Palmego

Platforma Netflix zleciła realizację pięcioodcinkowego serialu kryminalnego pod tytułem "The Unlikely Murderer" ("Mało prawdopodobny morderca"). Jego fabuła poświęcona zostanie zamachowi na premiera Szwecji Olofa Palmego. Głównym bohaterem serialu będzie Stig Engstrom, grafik, który jest uważany za zabójcę premiera.

Olof Palme został zabity 28 lutego 1986 roku

Serial "The Unlikely Murderer" wyprodukuje dla Netfliksa szwedzkie studio FLX, które w przeszłości stworzyło już dla tego giganta streamingowego takie seriale jak "Ruchome piaski" oraz "Miłość i anarchia". Po części fikcyjna opowieść oparta będzie na motywach wydanej w 2018 roku powieści Thomasa Petterssona. W roli Engstroma wystąpi Robert Gustafsson ("Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął"). W pozostałych rolach wystąpią Eva Melander, Mikael Persbrandt i Peter Andersson.

Do zabójstwa Palmego doszło w 1986 roku. Engstromowi, którego uważa się za mordercę premiera, aż do śmierci skutecznie udało się uniknąć sprawiedliwości. Stało się tak za sprawą jego zuchwałości, szczęścia oraz całkowicie zaskoczonej policji. Engstrom był jednym z około dwudziestu naocznych świadków zabójstwa premiera Palmego. Jego ubiór pasował do opisów zabójcy podanych przez niektórych świadków morderstwa. Pomimo kilku przesłuchań Engstroma, policji nie udało się ponad wszelką wątpliwość ustalić, że mógł on mieć coś wspólnego z zabójstwem.

Reklama

"Możliwość zagrania Stiga Engstroma to ekscytujące wyzwanie i wielka odpowiedzialność, ale też forma terapii. W dniu zabójstwa Palmego byłem w tym samym kinie, co on. Od tamtej pory ta sprawa przypomina ropień, który nigdy nie znika. Nie tylko ja tak czuję. Teoria o Engstromie wydaje się najbardziej logiczna, a niedawne ponowne śledztwo w tej sprawie pokazało, że słuszna. Jednak to wciąż tylko teoria" - mówi Gustafsson.

"Ta wciągająca i wymagająca sprawa już od 34 lat intryguje ludzi na całym świecie, nie tylko w Szwecji. Cieszymy się, że możemy przenieść na ekran książkę Thomasa Petterssona" - dodaje odpowiedzialna w Netfliksie za skandynawskie seriale Tesha Crawford.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Olof Palme | Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje