Reklama

Reklama

Po 50. latach odnalazła siostrę

Królowa amerykańskich talk-show Oprah Winfrey ma przyrodnią siostrę, która została oddana do adopcji przez jej matkę prawie 50 lat temu.

W programie "The Oprah Winfrey show" wyemitowanym w poniedziałek, 24 stycznia, dziennikarka przedstawiła ją swojej widowni. Winfrey ze łzami w oczach oświadczyła, że wieloletnie poszukiwania siostry o imieniu Patricia zakończyły się ich spotkaniem w dniu Święta Dziękczynienia w ubiegłym roku. Stwierdziła, że było to "cudowne odkrycie".

W 1963 r., kiedy jej przyrodnia siostra przyszła na świat, Oprah Winfrey miała 8 lat i mieszkała ze swoim ojcem. W tych czasach nawet nie wiedziała, że jej matka jest w ciąży.

Kobieta powiedziała w programie telewizyjnym swojej słynnej siostry, że poszukiwania biologicznej matki rozpoczęła wiele lat temu, ale były bezowocne. Wznowiła je po namowie dwójki swoich dzieci. Wkrótce po tym otrzymała telefon od agencji adopcyjnej, z którą skontaktowała się jej matka. Urzędnik przekazał, że nie wyraziła jednak zgody na spotkanie z dzieckiem oddanym do adopcji.

Reklama

Tego samego dnia kobieta przypadkowo obejrzała program o matce Oprah Winfrey, Vernicie Lee, w którym opowiadała o śmierci dwójki swoich dzieci. Historia pasowała do informacji znajdujących się w dokumentach adopcyjnych, z których wynikało, że Patricia miała dwie siostry i brata, i że tylko starsza siostra żyje.

Kolejne ekspertyzy, w tym badania DNA, potwierdziły, że kobieta jest przyrodnią siostrą Oprah Winfrey. Ich pierwsze spotkanie wraz matką, Vernitą Lee, zarejestrowały kamery telewizyjne.

Lee tłumacząc swoją decyzję o oddaniu córki do adopcji zaraz po urodzeniu, powiedziała, że postąpiła tak ze względu na sytuację materialną. Nigdy też nie rozmawiała o tym z Winfrey, więc ta nie wiedziała, że ma przyrodnią siostrę.

Jedna z najbardziej wpływowych i najbogatszych kobiet na świecie podkreślała dyskrecję swojej siostry, która o swoim pokrewieństwie z Winfrey wiedziała już od 2007 roku.

"Ani razu nie myślała o próbie sprzedaży swojej opowieści" - podkreślała Winfrey, przypominając innych krewnych, którzy dla pieniędzy ujawnili najbardziej intymne szczegóły z jej życia.

Kilka lat temu za sprawą uzależnionej od narkotyków siostry dziennikarki do mediów przedostała się informacja o ukrywanej przez Winfrey ciąży w czasach, gdy była nastolatką. Dziecko zmarło zaraz po urodzeniu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Oprah Winfrey | siostra | poszukiwania | talk-show | 50+

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy