Reklama

Reklama

Piotr Kraśko poprowadzi "Dzień Dobry TVN"

Piotr Kraśko, który w styczniu pożegnał się z pracą w "Wiadomościach" TVP1, przechodzi do TVN. Dziennikarz poprowadzi między innymi magazyn "Dzień Dobry TVN".

Piotr Kraśko - przed nim nowe wyzwania

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, Piotr Kraśko będzie gospodarzem "Dzień dobry TVN" oraz poprowadzi autorski program w TVN24 BiS.

Dziennikarz pojawi się w "Dzień Dobry TVN" w duecie z Kingą Rusin. Kraśko zastąpi Bartosza Węglarczyka, który 14 kwietnia pożegnał się z programem z powodu zbyt wielu obowiązków.

"Po ośmiu latach pora na zmiany. (...) Trudno tak duże wyzwanie pogodzić z drugą pracą. Z bólem serca zdecydowałem się więc zrezygnować z prowadzenia 'Dzień Dobry TVN'. Kierownictwo stacji wiedziało o tym od dawna. Do mojego odejścia szykowaliśmy się bardzo długo" - napisał Węglarczyk na swoim profilu na Facebooku.

Reklama

Piotr Kraśko oprócz prowadzenia "Dzień Dobry TVN" będzie również gospodarzem nowego magazynu w TVN24 BIS, nad którym stacja obecnie pracuje.

Piotr Kraśko związany był z Telewizją Polską przez 25 lat. Stał na czele informacyjnego programu Jedynki od stycznia 2012 roku (pracował tam od 2008 roku), kiedy zastąpił na stanowisku szefa "Wiadomości" Karola Małcużyńskiego.

Kraśko jest wieloletnim dziennikarzem i prezenterem "Wiadomości". W Telewizji Polskiej pracuje od 1993 roku. Był korespondentem TVP w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie, a od 2008 r. był prezenterem głównego wydania "Wiadomości". Jest też autorem kilkudziesięciu programów, relacji i filmów dokumentalnych oraz książek.

Kinga Rusin i Piotr Kraśko znają się od lat. Łączy ich między innymi miłość do koni - oboje świetnie jeżdżą konno i często pojawiają na na zawodach jeździeckich Gałkowo Masters na Mazurach, które organizuje żona dziennikarza, Karolina Ferenstein-Kraśko.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kraśko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje